مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد

شیراز _ حمید ظهرابی به عنوان مدیرکل محیط زیست استان فارس معارفه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان محیط زیست کشور بعد از ظهر پنجشنبه در این مراسم گفت: اولین اقدامی که مدیرکل جدید سازمان محیط زیست فارس باید در استان انجام دهد این موضوع است که بیش از ۴ میلیون محیط بان در فارس تربیت شود.

عیسی کلانتری با اشاره به اینکه بودجه این سازمان بسیار محدود است اضافه کرد: بودجه محدود این سازمان باعث شده تا تلاش کنیم شرایط موجود را حفظ و توسعه دهیم اما با این حال باید به دنبال تربیت نیروهای انسانی در استان باشیم.

در ادامه سعید محمودی مدیرکل سابق محیط زیست فارس با شماره به اینکه وضعیت منابع طبیعی فارس خوب است گفت: تمامی عرصه های منابع طبیعی که دچار دخل و تصرفی شده بود مورد پیگیری قرار گرفته و بسیاری از این زمین های رفع تصرف شده اند.

وی افزود:  بیش از ٨٣ هکتار در سال ٩٨ اراضی طبیعی رفع تصرف شده و این میزان در سال ٩٧ بیش از ١٠٠ هکتار بود.

محمودی اضافه کرد: بیش از هزار و ٧٠٠ اسلحه مجاز، غیر مجاز و جنگی در استان فارس کشف و ضبط شده است تا  جان محیط بانان استان فارس بیش از پیش تهدید نشود.

مدیرکل سابق محیط زیست فارس در خصوص آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی نیز بیان کرد: آتش سوزی در فارس یکی  از پرتکرار ترین  حوادث بود به گونه ای که هزار هکتار در سال ٩۴  دچار حریق شده بود و این میزان  در سال ٩۶  نزدیک به ٢٩٩ هکتاربود در سال ٩٧  آتش سوزی در اراضی به ٢٨ هکتار رسید و این میزان از ابتدای امسال تاکنون تنها ١١ هکتار بود.

حمید ظهرابی مدیرکل جدید محیط زیست فارس نیز در این مراسم گفت: بهبود وضعیت آبی در استان فارس یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید در استان فارس مورد توجه باشد و اگر از این موضوع گذر کنیم و بتوانیم شاخص ها را افزایش دهیم وضعیت جامعه و محیط زیست بهبود خواهد یافت.

ظهرابی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه باشد حمایت همگانی دستگاه های اجرایی با اداره محیط زیست است و اگر همکاری میان دستگاه ها وجود داشته باشد میتوانیم شاهد موفقیت در موضوع تالاب های استان باشیم.

وی افزود: حفظ تنوع زیستی یکی از دیگر از چالش های محیط زیستی است و گاهی منافع بهره برداران و دولت در تضاد است و باید با حفظ تنوع زیستی و مشارکت مردم در تنوع های زیستی بتوانیم شرایط پایداری در تنوع محیط زیستی ایجاد کنیم.

مدیرکل جدید محیط زیست فارس در خصوص الودگی کلان شهر شیراز نیز تاکید کرد: کلان شهر شیراز جز کلان شهر های آلوده است اما وضعیت این کلان شهر نسبت به سایر کلان شهر ها بهتر است و با استفاده از طرح کاهش آلودگی هوا شرایط استان را بهبود دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید ظهرابی پیش تر به عنوان مدیرکل محیط زیست استان اصفهان و معاون سازمان محیط زیست فعالیت کرده و سعید محمودی مدیرکل محیط زیست سابق استان فارس نیز به عنوان مدیر کل محیط زیست استان تهران منصوب شد.

کد خبر 4723093

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =