خط قرمز توسعه استان قزوین رعایت مسائل زیست محیطی است

قزوین- معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: خط قرمز ما در اجرای طرح های توسعه رعایت مسائل زیست محیطی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فرخزاد در مراسم معارفه مدیرکل جدید محیط زیست استان قزوین که با حضور معاون توسعه مدیریت، حقوقی و أمور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه پیام نور برگزار شد اظهارداشت: شاید در دهه های گذشته توجه به محیط زیست آنقدر جدی نبود اما امروز همه شئون زندگی و اجرایطرح های توسعه وابسته به محیط زیست است و همه را در درگیر خود کرده است.

خط قرمز ما رعایت محیط زیست است

فرخزاد تصریح کرد: توسعه در کشور حتما باید با رعایت مسائل زیست محیطی باشد که خوشبختانه با تعامل خوبی که بین مدیران دستگاهها وجود دارد در حل مشکلات موفق عمل شده و هر جا لازم بود با قاطعیت و در برخی جاها با تعامل و همکاری برای گره گشایی اقدام شده است.

معاون عمرانی استانداری قزوین بیان کرد: در استان با پایش صنایع اقدامات خوبی برای کاهش چالش های محیط زیست و صنعت صورت گرفته و هرجا مشکلاتی هست حرف آخر را محیط زیست می زند که بیانگر رویکرد مسئولان استان است.  

وی بیان کرد: خط قرمز ما در استان قزوین توجه به مسائل محیط زیست است و با قابلیت هایی که در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری داریم باید تلاش کنیم توسعه همه جانبه با رعایت دغدغه های زیست محیطی محقق شود.

طرح آمایش در استان عملیاتی شده است

فرخزاد گفت: خوشبختانه طرح آمایش در استان قزوین اجرایی شده و همه پروژه ها بر این اساس در مسیر آمایش است و تلاش می کنیم اهداف تعیین شده محقق شود.

وی با اشاره به دغدغه های زیست محیطی هم اظهارداشت: توسعه اراضی بیابانی، ریزگردها، آلودگی منابع زیرزمینی از مهمترین چالش های ما در استان قزوین است که باید مدیر جدید به آن توجه کند.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: از مجموع ۲۵ شهر استان تعداد ۲۰ شهر و از ۸۵۰ روستای استان تعداد ۲۵۰ روستا به سایت زباله محمد آباذ متصل هستند و زباله های خود را در آن دفن می کنند.

وی یادآورشد: در ۵ نقطه استان از جمله کوهین، طارم، الموت و آوج باید مرکز پسماند راه اندازی شود و باید این موضوع نیز در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

فرخزاد اضافه کرد: ۳۵ محور در اجرای طرح هوای پاک تدوین شده و هیچ فضای سبزی را تغییر کاربری نمی دهیم و در کارگروهها توجه به مسائل زیست محیطی در اولویت است.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: از مدیرکل جدید محیط زیست استان انتظار داریم از طرفیتهای محلی و نیروهای توانمند بومی و نیز تشکل های مردم نهاد که توانمندی بسیار خوبی دارند در پیشبرد برنامه ها استفاده کند.

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات حسن پسندیده مدیرکل سابق، حسن عباس نژاد به عنوان مدیرکل جدید محیط زیست استان قزوین معرفی شد.

کد خبر 4723142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =