تدوین سند توسعه فارس با بیش از ٢١۵ بند

شیراز _معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع وزیر کشور گفت: بیش از ٢١۵ بند در سند توسعه فارس از میان دو سفر به استان تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بابک دین پرست پنجشنبه شب در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه رفع موانع تولید بیان کرد: پس از تایید و تهیه سند توسعه استان فارس هر سندی که مورد توجه استان فارس باشد با هماهنگی عالی ترین مقام استان فارس این اسناد جدید به سند توسعه فارس افزوده می شود.  

وی در خصوص اولویت های استان نیز تصریح کرد: از جمله موضوعاتی که باید در استان فارس بیش از پیش مورد توجه واقع شود میتوان به افزایش پوشش تلفن های همراه و تغییر الگوی کشت از جمله مهم ترین موضوعات و معضلات استان فارس است که در سند توسعه استان نیز مورد توجه بوده است.

 دین پرست توصیه کرد: ایجاد سامانه برخط با این وظیفه که ثبت و صدور سند توسعه فارس وجود داشته باشد و امکان دسترسی عامه مردم نیز وجود داشته باشد و علاوه بر سند صدور برخی مجوزها هم از طریق این سامانه برخط لحاظ شود.

  وی با اشاره به اینکه باید طرح های اقتصادی استان ها معرفی شود ،اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ریاست جمهوری تمامی برنامه ها  استانداران در استان ها باید مدون شود و در اختیار مقامات بالادست ارائه شود و از این رو استانداران باید حداقل سه طرح که منجرب به تحقق معنویات رهبری شود باید مدون و ارائه شود.  ‌

او هدف از بازدید از طرح های اقتصادی استان را اینگونه عنوان کرد: بازدید های استانی تنها برای شناخت مشکلات واحد های اقتصادی استان است و در پی حل مشکلات واحد های اقتصادی استان هستیم و میتوان گفت با یافته هایی که داشته ایم بیشتر مشکلات مشکلات مالی است اما تعامل میان دستگاه های اجرایی هم دومین مشکل است .

معاون وزیر کشور در خصوص نحوه ارزیابی فرمانداران نیز اظهار کرد: هفت تکلیف مشخص برای  ارزیابی فعالیت فرمانداران درنظر گرفته شده که از جمله این معیارها می توان به واحدهای تملک شده ،  واحد های راکد ومشکل دار ، واحد های دارای پیشرفت فیزیکی ۶٠ درصد و واحد های که به بخش خصوصی واگذاری شده اشاره کرد.

کد خبر 4723296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =