کسانی به عنوان شهردار انتخاب شوند که دغدغه مردم را داشته باشند

بوشهر - امام جمعه عسلویه گفت: کسانی به عنوان شهردار انتخاب شوند که دغدغه مردم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی هاشمی نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه کنگان اظهار داشت: امام حسین سخی و کریم بود و به ایتام و فقرا کمک می کرد. سایر ائمه نیز چنین بودند و به فقرا و ایتام کمک می کردند و در شب و ناشناس این کمک ها را می بردند. اینها درس زندگی امام حسین است و باید این کارها را در زندگی مان بیاوریم.

وی وظایف منتظران امام زمان را فعال بودن و احساس تکلیف کردن دانست و اضافه کرد: منتظر امام زمان باید در برابر جامعه مردم و خانواده احساس مسئولیت کرد برای اصلاح جامعه بکوشد فضایل و اخلاقیات را ترویج کند و با رذایل مبارزه کند و این براساس تقوا و ایمان باشد.

امام جمعه عسلویه با نقل فرازی از بیانات رهبر انقلاب در درس خارج بیان کرد: برخی در داخل گوش شان به حرف ترامپ است که می گوید بیایید مذاکره کنید. آقا فرمودند مذاکره بین ایران و آمریکا در هیچ سطحی برگزار نمی شود. کی می‌خواهید بفهمید؟ مگر دشمن مردم هستید؟ هیچگونه مذاکره ای اتفاق نخواهد افتاد.

وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند هوشیاری عمیق مردم در برابر توطئه‌های دشمن باعث شده چهل سال دشمن به هدفش نرسد. تنها راه تکیه به مردم و جوانان است و باید به ظرفیت داخلی چشم بدوزیم و به دست‌های پلید دشمن که دراز می شود و لبخندهای آنان توجه نکنید.

هاشمی‌نژاد تاکید کرد: هدف آنها از مذاکره تحمیل خواسته‌های خودشان است. دلشان برای ما نسوخته است و دلسوز ملت نیستند. آمریکابه کدام کشور پا گذاشته که برای ملت آنجا دلسوزی کرده است؟ سیاست فشار حداکثری پشیزی ارزش ندارد. داخلی‌ها بدانند یک صدا بحث مذاکره با آمریکا را کنار بگذارند این حرف‌ها کهنه شده است.

وی به افتتاح شهرداری بیدخون اشاره کرد و افزود: دو شهرداری بیدخون در عسلویه و بهارستان در جم افتتاح شد. خوشحالیم که یک شهر به شهرهای شهرستان اضافه شد از وزیر کشور استاندار نماینده مجلس و فرماندار تشکر می کنم.

وی ادامه داد: مسئولین و شورای این شهر در انتخاب شهردار دقت شود که وقت مردم تلف نشود، مثل بعضی شهرها نباشد که وقت مردم تلف شود. کسی انتخاب شود که تعهد و تخصص داشته باشد و دست پاک باشد. دغدغه خدمت به مردم داشته باشد، دلسوز واقعی مردم باشد.

وی اضافه کرد: در انتخاب شهردار کسی انتخاب شود که به محیط اشراف داشته باشد، کاربلد و آشنا باشد و از سرمایه های انسانی شهرستان باشد. به خارج از شهرستان فکر نکنند و از ظرفیت داخل شهرستان استفاده کنند.

کد خبر 4723617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =