۳۰۰ میلیارد ریال برای توسعه ناوگان درون‌شهری سمنان اختصاص یافت

سمنان - نایب‌رئیس شورای شهر سمنان بابیان اینکه ۳۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز و توسعه ناوگان درون‌شهری سمنان اختصاص یافت، گفت: سامان‌دهی ناوگان درون‌شهری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس آل‌بویه صبح شنبه در جلسه بودجه‌ریزی و تعرفه نویسی سال ۹۹ به میزبانی شهرداری سمنان ضمن بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد ریال برای تجهیز و توسعه ناوگان درون‌شهری سمنان اختصاص یافت، ابراز داشت: این فرصت خوبی است نت با بهره‌گیری از اعتبارات ناوگان درون‌شهری سامان‌دهی و مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری پیگیری شود.

وی ضمن بیان اینکه تشکیل این جلسات می‌توان به افزایش بهره‌وری از منابع انسانی و امکانات موجود و جلوگیری از موازی کاری‌ها و فرصت سوزی‌ها تبدیل شود، افزود: اساس فعالیت‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی بر دو اصل هزینه و درآمد است لذا هرچقدر در مدیریت هزینه‌ها موفق‌تر عمل کنیم درواقع به توسعه پایدار و همه‌جانبه شهر کمک می‌شود.

نایب‌رئیس شورای شهر سمنان بابیان اینکه بودجه‌بندی برنامه جامع مدیریتی است، ابراز داشت: بودجه عقلانیت و حکمرانی در طول یک سال مالی است اما تنظیم آن پس از پیشنهاد، ارائه و تصویب شورای شهر باید کنترل و نظارت شود.

رئیس کمیسیون مالی شورا بابیان اینکه اولویت سال آینده بر کسب و خلق درآمد و خلق درآمد خواهد بود، ابراز داشت: با بودجه ارزش‌افزوده و فروش املاک، شهرداری به‌جایی نمی‌رسد مگر اینکه در پروژه‌های سرمایه‌گذاری خلق درآمد صورت گیرد.

سید مسعود سیادتی بابیان اینکه شهرداری‌ها درجاهایی موفق هستند که از روحیه استقراضی برخوردار باشند، تصریح کرد: استقراض به معنی استفاده از ظرفیت‌های پس‌انداز جامعه و به کار انداختن آن در تأمین نیازهای مالی و یا درراه پیشرفت اقتصادی شهر لذا در این صورت می‌توان پیشرفت کرد.

وی ضمن بیان اینکه با ۷۰ میلیارد بودجه اختصاصی نمی‌توان خیابان باهنر و هم خیابان زاوقان را تعریض کرد و در کنار آن اتوبان هم کشید، افزود: اعضای شورای شهر هم باید درآمدهای استقراضی را ببینند و این جرات را به شهرداری باید داده شود.

رئیس شورا ضمن بیان اینکه ملک فروشی شهر فروشی نیست، ابراز داشت: زمین‌هایی که در طرح تعریض خیابان سعدی به‌عنوان معوض داده‌شده همان زمین‌هایی است که با پیگیری شورای دوره اول در زمان شهردار وقت تصرف‌شده بود حال باید گفت که آیا این شهر فروشی است؟

سیادتی ضمن بیان اینکه بدون هیچ واهمه‌ای اعلام می‌کنم روزی که از شورای شهر بروم آرزو دارم شهرداری هزار میلیارد بدهی داشته باشد، تصریح کرد: یعنی هزار تومان درآمدی که شما از سبک استقراضی استفاده و در برابر آن سود پرداخت کردید اما از سرمایه به‌موقع استفاده شده است.

وی افزود: اگر از حقوق شهرداری دفاع و از طریق درآمد استقراضی طرح و پیشنهاد خود را برای ترقی و پیشرفت شهر ارائه دهیم قطعاً شهر پیشرفت خواهد کرد.

کد خبر 4724005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =