باور اجتماعی نسبت به ورود بدون آزمون به دانشگاه مطلوب نیست

 معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: سال قبل ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها برای ورود، بدون آزمون درنظر گرفته شد که مثبت بود اما هنوز باور اجتماعی نسبت به مطلوبیت این امر شکل نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا کمرئی  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر که شامگاه گذشته روی آنتن رفت، با بیان اینکه امیدوارم امسال سال تحصیلی خوبی را پیش رو داشته باشیم از زحمات کلیه دست اندرکاران بازگشایی مدارس در سطح کشور قدردانی کرد.

وی به سنگینی سایه کنکور بر نظام آموزش و تاثیری که برجهت گیری خانواده ها دارد اشاره کرد و گفت: سال قبل ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها برای ورود، بدون آزمون درنظر گرفته شد که مثبت بود اما هنوز باور اجتماعی نسبت به مطلوبیت این امر شکل نگرفته است.

کمریی ادامه داد: بنیادی ترین سندی که باید محتوای نظام آموزشی را شکل دهد و جلو ببرد سندتحول بنیادین است. تاکنون اتفاقات خوبی رخ داده و به نظر می رسد آنچه که اجرایی شدن سند را کف مدرسه تثبیت می کند حاکم شدن گفتمان سند در کلیت نظام آموزشی است. این امر سبب می شود قواعد و مقررات متناسب با گفتمان سند شکل بگیرد، مدیران مدارس خودشان را با قواعد تطبیق دهند و همه چیز رنگ و بوی سندتحول را بگیرد.

وی به ۳۰ برنامه مبتنی بر سند در دوره متوسطه در قالب چهار میز و استقرار آن در برنامه واحدهای عملیاتی در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: همین که ۵ سال برای بازنگری سند زمان قرار داده ایم و تصور کرده ایم جاری سازی آن طی دو سه ساله ممکن است، تصور درستی نبوده است. نباید عجله کنیم و تصور کنیم قرار است سیستم ۵ ساله متحول شود که این مصداق عجله و شتاب است.

کد خبر 4724320

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =