لزوم مدیریت جامع منابع آبی استان مرکزی در حوضه های آبریز

اراک- معاون امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: مدیریت جامع منابع آبی استان در حوضه های آبریز باید صورت پذیرد یعنی بتوان با استفاده از میزان آبی که در حوزه آبریز وجود دارد، اشتغال ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی روز شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: اشتغال برای کشاورزان در حوزه آبریز کم است و این مساله نشان دهنده ثابت بودن ظرفیت اکولوژیک دشت ها و بخش های کشاورزی می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی ادامه داد: برای حفظ اشتغال حوضه آبریز ناگزیر به توسعه اشتغال در بخش خدمات و صنعت هستیم. باید مدیریت جامع منابع آبی استان در حوضه آبریز صورت پذیرد، یعنی بتوان با استفاده از میزان آبی که در حوضه آبریز وجود دارد، اشتغال ایجاد کرد.

وی بیان کرد: با انسداد چاه های غیر مجاز، استفاده از کنتورهای هوشمند در مواجهه با افزایش برداشت با کنتور حجمی و کاهش مصرف بخش کشاورزی و تعدیل، می توان در مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به تغییرات الگوی کشت، کاهش مصرف ناشی از انسداد چاه های غیر مجاز و جلوگیری از اضافه برداشت ها باید سهم کمی در توسعه سیستم های آبیاری لحاظ شود.

کد خبر 4724749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =