اتمام گازرسانی به روستاهای کرمان و راور تا پایان سال ۹۹

کرمان - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از اتمام گازرسانی به روستاهای شهرستان های کرمان و راور تا پایان سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت گازرسانی به روستاهای شهداد، سیرچ، گلباف و راین شهرستان کرمان و روستاهای توابع شهرستان راور با حضور فرماندار کرمان، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان و پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر گلباف، شهداد و اندوهجرد، امام جمعه شهداد و بخشدار کوهساران مورد بررسی قرار گرفت و با توافق های انجام شده، تا اواسط سال ۹۹، تمام روستاهای شهرستان های کرمان و راور گازرسانی خواهند شد.

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در جمع بندی این نشست گفت: روستاهای منطقه جنوبی راین تا دو ماه آینده پیمانکار تعیین می شود و تا یک سال کل گازرسانی به منطقه به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: روستاهای باقیمانده راین نیز با نامه بخشدار، اگر در محدوده تصمیم شهرستان است، تا یک ماه آیند شرکت گاز آنها را به اتمام می‌ رساند و در صورتی که نیاز به مجوز دارد در فهرست مجوز قرار گیرند.

پورابراهیمی بیان کرد: در منطقه کوهساران راور هم با توجه به توافق انجام شده تا دو ماه دیگر آگاهی انجام می گیرد و اوایل دی ماه هم تعیین پیمانکار خواهیم داشت و تا اوایل بهمن سال آینده ماه بهره برداری از خط گاز انجام می شود.

وی تصریح کرد: در منطقه شهداد و اندوهجرد شبکه داخلی گازرسانی ۱۰۰ درصد انجام شده و سیرچ تا یک ماه آینده آغاز کار پیمانکار خواهد بود و شبکه داخلی ۵۰ درصد از منطقه را طی چهار ماه آینده انجام می‌ دهد.

وی افزود: ۲۳ کیلومتر باقیمانده خطوط بین گلباف و محدوده های مطرح شده هم تا پنج ماه دیگر کار به اتمام می رسد و چهار کیلومتر شهر گلباف و ۱.۸ کیلومتر منطقه هشتادون نیز در شورای تامین شهرستان تعیین تکلیف خواهد شد.

پورابراهیمی ادامه داد: روستاهای جوشان، نسک، حرمک، پشوئیه، جحر براساس نامه فرماندار مجوز دریافت می کنیم و منطقه دوران راهکار جداگانه ای برای آن باید دیده شود.

وی ابراز داشت: گیشین و ده مولا هم بعد از نامه اصلاح خانوار به امضای فرماندار از نهضت آباد خط انتقالی گاز آنها انجام می شود.

فلاح مدیرعامل شرکت گاز استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری های دکتر پورابراهیمی برای اخذ موافقت کتبی وزیر نفت برای گازرسانی به بخش کوهساران و داستان گروه از توابع راور و شهداد گفت: با نامه کتبی وزیر نفت ما توانستیم گازرسانی را انجام دهیم و این منم را مدیون پیگیری دکتر پورابراهیمی هستیم که در کمیسیون اقتصادی موافق وزارت نفت را به دست آوردند.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد مناطق شهری شهرستان راور و ۹۸ درصد روستاها آن گازرسانی شدند که بخش کوهساران نیز تا پایان سال آینده عملیاتی میشود.

فلاح گفت: ۹۸ درصد شهر کرمان و ۹۷ درصد روستاهای شهرستان کرمان گازرسانی شده اند و با پایان گازرسانی به مناطق باقیمانده سال آینده میتوانیم جشن پایان گازرسانی به شهرستانهای کرمان و راور را برگزار کنیم.

وی بیان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار پروزه های گازرسانی در شهرستانهای کرمان و راور است که ۱۶۰ میلیارد تومان آن تاکنون انحام شده و مابقی نیز تا پایان سال عملیاتی میشود.

کد خبر 4724793

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =