بودجه ۲۰۰ میلیاردی برای غذای دانشجویی پرداخت شد

رییس دانشگاه تهران از کمک سازمان برنامه و بودجه و پرداخت بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی در بخش تغذیه به دانشگاه ها خبر داد.

محمود نیلی احمدآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه های کل کشور برای تغذیه دانشجویی، اظهار کرد: دو روز گذشته سازمان برنامه و بودجه اعتباری را بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش غذای دانشجویی به دانشگاه های سراسر کشور پرداخت کرد.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه قول داده است که این کمک ها همچنان ادامه داشته باشد تا بخشی از افزایش هزینه های ناشی از تغذیه و سایر امور جاری دانشگاه تامین شود.

نیلی با اشاره به افزایش هزینه و شهریه خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی جدید، عنوان کرد: با توجه به اینکه تخصیص اعتبارات ما ۱۰۰ درصدی نیست، ناچاریم از سایر بخش ها کسر کنیم و در این بخش (خوابگاه) هزینه کنیم.

وی افزود: امور جاری دانشگاه مانند حقوق و دستمزد، غذای دانشجویی و خوابگاه ها جزو هزینه های قطعی و مهم دانشگاه هستند و در ابتدا باید این هزینه ها پرداخت شود.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: به علت کسری بودجه هنوز نتوانسته این بخشی از بودجه گرنت های پژوهشی را پرداخت کنیم و این روند حتما به حوزه پژوهش ما خواهد زد.

نیلی با بیان اینکه بودجه های عمرانی دانشگاه در بخش تعمیر و تجهیز نیز هنوز به طور کامل تخصیص نیافته و با مشکلاتی رو به رو هستیم، گفت: با این روند جلو برویم، حتما با کسری بودجه در پایان سال مواجه خواهیم شد.

کد خبر 4725230

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =