قیمت مرغ در کرمان باید به ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان برسد

کرمان - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: نرخ مرغ در کرمان به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده که انتظار داریم این نرخ به ۱۲ هزار و ۹۰۰ برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی دهقان ظهر یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان در ارتباط با توزیع دفترچه بین دانش‌آموزان بیان داشت: آمار کل دانش‌آموزان کرمانی ۵۲۰ هزار نفر بوده در حالیکه سهمیه استان حدود ۵۰۰ هزار دفترچه تعاونی است.

وی افزود: سهمیه کمیته امداد و بهزیستی جدا از سهمیه استان است لذا تقریبا به هر دانش‌آموز تنها یک دفترچه می‌رسد بنابراین لازم است دانش‌آموزان کم بضاعت سهمیه بیشتری دریافت کنند.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: ستاد تنظیم بازار شهرستان‌ها با همکاری مدیر کل آموزش و پرورش هر شهرستان نسبت به توزیع اقدام کنند همچنین در خصوص توزیع دفترچه تعاونی بین اتباع بیگانه هم باید سهمیه‌ای در نظر گرفته شود.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص توزیع شکر در ماه محرم تصریح کرد: برای دهه اول محرم شکر با نرخ سه هزار و ۲۵۰ تومان به اتحادیه تحویل داده شده لذا در برخی از شهرستان‌ها با مبلغ حدود سه هزار و ۹۰۰ تومان توزیع شده است که خلاف است.

وی گفت: کالاهایی برای هیئتهای مذهبی در نظر گرفته شده بود برای دو ماه اما هیچ یک از هیئتها استقبال نکردند لذا برای باقیمانده روزهای محرم و صفر سهمیه در نظر گرفته شده و مابقی کالاها و به خصوص کالاهای فاسد شدنی تحویل اصناف داده خواهد شد تا به نرخ عادی توزیع شود.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمان ابراز داشت: نرخ مرغ در چند روز اخیر به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده در حالیکه در کشور قیمت مرغ زنده هشت هزار و ۵۵۰ است و برای مصرف کننده ۱۲ هزار و ۹۰۰ اعلام شده لذا انتظار داریم قیمت مرغ به نرخ کشوری برسد.

دهقان گفت: کرمان استان مصرف کننده است لذا باید میزان تولید را بالا ببریم بر طبق آمار در سال حدود ۱۰ هزار تن مرغ در استان کم داریم و این خود یکی از عوامل بابا رفتن نرخ مرغ است و وظیفه داریم که قیمت مرغ را به نرخ مطلوب برسانیم.

وی در خصوص کنترل قیمت مرغ بیان کرد: به دلیل شرایط ویژه‌ اقتصادی که در کشور وجود دارد و برای این که مرغ با نرخ یارانه دولتی چهار هزار و ۲۰۰ تومان عرضه می‌شود این موضوع دائم در حال بررسی است و چرا برای گوشت قرمز تنظیم بازار وجود ندارد؟

دهقان ادامه داد: در حال حاضر ۸۵ درصد از مصوبات تنظیم بازار عملیاتی شده زیرا این جلسات باعث شده تا این کنترل‌ها انجام شود.

کد خبر 4725589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =