جدیدترین فایل ویدئویی مرد پشت پرده اعتراضات مصر

مرد پشت پرده اعتراضات در مصر در جدیدترین فایل ویدئویی خود ضمن درخواست برگزاری تظاهرات میلیونی علیه سیسی در جمعه آینده از دست به دامن ترامپ شدن سیسی برای مقابله با انقلاب مصریها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، محمد علی پیمانکار و بازیگر مصری که به عنوان مرد پشت اعتراضات در مصر معروف است، خواستار برگزاری تظاهرات میلیونی در جمعه آینده علیه عبدالفتاح السیسی در مصر شد.

وی در جدیدترین فایل ویدئویی خود که شب گذشته منتشر شد اعلام کرد که منتظر تصمیم وزیر دفاع برای عزل السیسی است.

محمد علی از ارتش مصر به خاطر اجازه دادن به مردم برای بیان دیدگاهشان و نیز پلیس مصر به خاطر عدم برخورد خشن با تظاهرات کنندگان تشکر کرد و گفت: این انقلاب به احزاب و افراد تعلق ندارد بلکه انقلاب مردم است.

وی درباره برخورد و درگیری میان تظاهرات کنندگان و پلیس هشدار داد و افزود: رژیم افراد خود را به درون تظاهرات کنندگان فرستاده است تا آنها را با پلیس درگیر کنند.

محمد علی از وزیر دفاع و کشور مصر خواست که تظاهرات کنندگان بازداشت شده را آزاد کند.

وی همچنین خواستار آزادی زندانیان سیاسی در مصر شد و افزود: السیسی به علت تظاهرات در بحران به سر می برد و برای حمایت از خود در برابر انقلاب به ترامپ متوسل شده است.

مرد پشت پرده اعتراضات در مصر برای مرحله پس از السیسی هم خواستار ایجاد نظام پارلمانی و کاهش اختیارات رئیس جمهوری شد و گفت که رسانه ها باید از کنترل دولت خارج، ماموریت های ارتش و پلیس مشخص شود و نباید مصری ها مجبور به قرار دادن عکس رئیس جمهور در منازل و شرکتها شوند. 

وی بیان کرد: نظام سیاسی در مصر باید تغییر کند و اقتصادانان در مقر پارلمان گردهم آیند تا ساختار جدید را مشخص کنند.

کد خبر 4725613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =