فرهنگ غربی نباید به دانشگاه‌ها رخنه کند

اردبیل - رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: مقابله با نفوذ تهاجم فرهنگی غرب به دانشگاه و محیط‌های علمی ضروری بوده و نباید اجازه رخنه اصول نادرست فرهنگی به محافل پژوهشی را داد.

به گزارش خبرنگار مهر، عزیز حبیبی عصر یکشنبه در نشست اخلاق حرفه‌ای و الزامات محیط آموزشی که در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، عنوان کرد: برای جلوگیری از نفوذ فرهنگ غربی به محیط‌های علمی باید از آمادگی لازم برخوردار بوده و مانع از تحقق انتقال مفاهیم نادرست اخلاقی در بین دانشجویان شد.

به گفته وی برای مقابله با فرهنگ نادرست رخنه شده به محافل علمی ضرورت راه اندازی اتاق فکر و بررسی و واکاوی دقیق آسیب‌ها ضروری است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: به منظور بسترسازی مناسب فرهنگی اتاق فکر حجاب و عفاف در دانشگاه محقق اردبیلی تنشکیل شده و در این راستا بیش از ۲۵ برنامه مصوب شده است.

حبیبی ادامه داد: طرح توسعه و صیانت از حجاب و عفاف در دانشگاه‌ محقق اردبیلی تدوین شده و کارگروه ویژه‌ای نیز برای پیگیری این مصوبات تشکیل گردیده است.

به گفته رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به دلیل اثرگذاری محیط‌های علمی، دشمنان از این فرصت با هر روشی به دنبال بهره برداری به سود خود هستند.

وی با بیان اینکه شاخه‌های اجتماعی، فناوری، فرهنگی، اقتصادی و ... با محیط‌های علمی در هم تنیده شده است، افزود: دشمنان شیطنت‌های خاصی را برای تهدید محیط‌های علمی و رخنه فرهنگ نادرست خود به این قبیل از بخش‌ها دارند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی یادآور شد: خوشبختانه با تلاش بدنه آموزشی کشور، اقتدار ایران اسلامی با تلاش مراکز علمی و پژوهشی رقم خورده تا این مراکز به عنوان پشتوانه اصلی نظام محسوب شوند.

وی ادامه داد: به تعبیر امام راحل، دانشگاه مبداء تمامی تحولات بوده و در منشور گام دوم انقلاب نیز که در هفت محور تبیین شده، اولین توصیه بر ضرورت توجه به حوزه علم و فناوری اعلام شده است.

کد خبر 4725702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =