مشکلات تردد شهر اراک با اجرای طرح جایگزین ۵۵ متری برطرف می شود

اراک- مدیر کل دفتر فنی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر با طرح جایگزین ۵۵ متری می توان نیازهای محدوده شهر اراک از جمله مشکلات تردد برطرف ساخت.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید رضا نوازنی روز دوشنبه در جلسه کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طرح جامع شهر اراک پس از ۱۸ سال مصوب و ابلاغ شده است با اینکه طرح های جامع ۱۰ ساله است اما این طرح اولین بار در سال ۸۱ مصوب شد یعنی کاری که در حال حاضر انجام می شود.

وی ادامه داد: اساس طرح های جامع بر چند محور از قبیل محدوده شهر، شبکه معابر، سطوح تراکمی و کاربری های کلان برای توسعه استوار است. در سال های اخیر شورای عالی شهرسازی کاربری های پیشنهاد شده از سوی استان برای توسعه شهر اراک را نپذیرفت و از طرفی سطوح تراکمی شهر کاهش پیدا کرد و کاربری کلان نیز حذف شد.

مدیر کل دفتر فنی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر با طرح جایگزین ۵۵ متری می توان نیازهای محدوده شهر را برطرف ساخت.

نوازنی گفت: جنس طرح های جامع از نوع برنامه ریزی است و در مطالعات مشاهده کردیم که تغییرات در شهرستان های استان مانند کمیجان، جاورسیان و فراهان بیشتر از شهر اراک است. این طرح ها ۱۰ ساله است و قرار نیست فقط شهردار فعلی آن را انجام دهد و باید برنامه داشته باشیم و همه همکاری کنند.

وی اظهار کرد: چیزی که در بحث ۵۵ متری مطرح بود، در بافت معابر انجام می شد اما چیزی که الان وجود دارد، مربوط به معابر موجود است به طوری که بازگشایی معابر و تملک بیشتر از ۳۰۰ متر نیست.

مدیر کل دفتر فنی امور عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: علیرغم عبور خیابان ۵۵ متری از مرکز شهر اما از کارکرد شهری برخوردار و عملکرد آن شریانی بود که اکنون آن عملکرد را با لغو ۵۵ متری از دست دادیم.

نوازنی گفت: خیابان موجود جوابگوی ترافیک شهر نیست و طرح جایگزین ۵۵ متری امکان ارتباط شرقی و غربی شهر را فراهم می سازد و از بار ترافیکی سطح شهر می کاهد.

کد خبر 4726971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =