اساسنامه صندوق پژوهش و فناوری با توجه به بخش خصوص تصویب می شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری در حال تصویب است که در آن توجه به بخش خصوصی ذکر شده است زیرا بخش خصوصی می‌تواند تأثیرگذارترین بخش‌ها باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی امروز در مراسم افتتاح دفاتر صندوق‌های پژوهش و فناوری در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد. از این رو این دفتر که مجموعه‌ای از صندوق‌های پژوهش و فناوری است، در طبقه چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.

وی با تأکید بر اینکه صندوق‌های پژوهش و فناوری نباید به سرمایه‌های دولتی توجه داشته باشند، افزود: اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری در حال تصویب است که در آن توجه به بخش خصوصی ذکر شده است زیرا بخش خصوصی می‌تواند تأثیرگذارترین بخش‌ها باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه موفقیت صندوق‌های پژوهش و فناوری در طول زمان مشهود است، گفت: ما همواره به ایجاد زیست‌بوم نوآوری، ارتقاء و توسعه آن تأکید داریم و به واسطه چنین صندوق‌هایی (صندوق‌های پژوهش و فناوری)، از شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های فناورانه حمایت می‌کنیم.

غلامی با تأکید بر اینکه طی سال‌های اخیر تکیه فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان به صندوق‌های پژوهش و فناوری زیاد شده است، اظهار داشت: این صندوق‌ها حمایت‌های مالی، قانونی، حقوقی و ... از طرح‌های نوآورانه دارند و به واسطه این موضوع، شبکه‌های مالی به وجود آمده است.

به گفته وی، صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند فرصتی برای فناوران ایجاد کنند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه ساختارها برای حمایت صندوق‌ها از فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ارتقاء است، افزود: ما در صدد هستیم به این واسطه به سمت ظرفیت‌های جدید برویم و از فعالیت‌های مبتنی بر فناوری حمایت کنیم که صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند شتاب‌دهنده این موضوع باشند.

غلامی تأکید کرد: در این بازه زمانی دو ساله باقی‌مانده در این دولت امیدوار هستیم رویکردها و نتایج مثبتی از این فعالیت‌ها و تعاملات ببینیم.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران گفت: وجود دفاتر صندوق‌های پژوهش و فناوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی، امکان و ظرفیتی را برای فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌کند تا بتوانند راحت‌تر با یکدیگر ارتباط بگیرند.

به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، این اقدام باعث می‌شود یک نزدیکی بین پارک‌ها و صندوق نوآوری و شکوفایی، ایجاد و به دنبال آن، هماهنگی‌ها و تقویت‌هایی صورت گیرد.

غلامی خاطرنشان کرد: همچنین این اقدام می‌تواند اثرگذار در زیست‌بوم نوآوری باشد.

کد خبر 4727264

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =