«تولید» در استان سمنان نیازمند حذف آئین‌نامه‌های غیرکاربردی است

سمنان - رئیس اتاق بازرگانی سمنان با اشاره به موانع تولید و توسعه اقتصادی به‌خصوص واحدهای تولیدی، گفت: تولید در استان نیازمند حذف آئین‌نامه‌های غیرکاربردی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر جمعه‌ای ظهر سه‌شنبه در نشست ستاد رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه حذف آیین‌نامه‌های غیرکاربردی برای توسعه اقتصادی و تولید یک ضرورت و نیاز در سطح استان است، تأکید کرد: باید موانع تولید را تا حد ممکن بکاهیم.

وی همچنین خواستار رفع مشکلات زیرساختی درزمینهٔ تولید شد و افزود: بخش تولید و صنعت استان در شرایط فشار اقتصادی و تحریم نیازمند حمایت‌های جدی است که باوجوداین ساختارهای غیر سودمند و همچنین آئین‌نامه‌های غیرکاربردی نمی‌توان به آن دست‌یافت.

رئیس اتاق سمنان بابیان اینکه می‌بایست امروز مشکلات واحدهای تولیدی در هر بخشی شامل کشاورزی، دامداری، صنعت، معدن و ... به‌صورت موردی و جامع بررسی و رسیدگی شود، تأکید کرد: این کار را می‌بایست برای تحقق شعار سال و تثبیت اشتغال صورت داد.

جمعه‌ای به سومین مانع تولید در سطح استان سمنان و به طبع سراسر کشور اشاره کرد و تأکید داشت: کاغذبازی‌های اداری مسیر رونق تولید در کشور را با چالش مواجه می‌کند.

وی افزود: معتقدیم که اجرای قانون‌هایی که در راستای حمایت از صنعت و تولید تدوین‌شده می‌بایست مدنظر باشد اما کاغذبازی‌ها و آئین‌نامه‌های نادرست و غیر کارشناسی به واقع باید حذف یا کاهش یابند.

رئیس اتاق سمنان خواستار همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی، قضایی و قانون‌گذاران برای حمایت از تولید شد و گفت: حفظ اشتغال در بخش صنعت از راهبردهای اساسی و مهم برای توسعه اقتصادی در هر استان و هر کشوری است که باید به آن نیز توجه وافر داشت.

کد خبر 4727673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =