سریال شکست‌های آمریکا برابر انقلاب اسلامی درحال تکرار است

قم - نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه سریال شکست‌های آمریکا برابر انقلاب اسلامی درحال تکرار است، گفت: انقلاب اسلامی شاخص‌های ابرقدرتی را از آمریکا گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با موضوع «راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب عاشورای حسینی(ع) است، گفت: «تقدس و معنویت»، «ماندگاری» و «اثرگذاری» سه ویژگی جریان عاشورا است و دفاع مقدس ۸ ساله ما برابر جبهه کفر نیز مزین به این سه ویژگی است.

وی با بیان اینکه کربلا اوج عرفان و معرفت الی الله بود، ادامه داد: عاشورای حسینی طلوعی بدون غروب است، زیرا در سال ۶۱ هجری آغاز شد و تا قیامت پایدار و ماندگار خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه جبهه امام حسین(ع) و حسینیان همواره در مقابل جبهه یزید و مستکبران قرار دارد، اظهار داشت: دشمنان در طول تاریخ همواره تلاش کردند که این جریان کمرنگ شود، اما اراده خداوند بر این تعلق گرفته است که جریان عاشورا سال به سال پررنگ و فراگیرتر شود.

وی با اشاره به اینکه تاریخ مصرف دفاع مقدس تمام شدنی نیست، تصریح کرد: تا زمانی که تقابل جبهه حق به محوریت انقلاب اسلامی با استکبار وجود دارد، دفاع نیز وجود دارد، زیرا جنگ میان حق و باطل پایان پذیر نیست.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه امروز دفاع مقدس در عرصه جهاد کبیر جریان دارد، افزود: در شرایطی که دشمن به دنبال تصرف قلب‌ها و فکرها است، مقابله با تهاجم فکری و فرهنگی و جهاد کبیر در این عرصه ضرورت پیدا می‌کند؛ اگر دفاع وجود نداشته باشد مرز میان کسانی که تنها شعار می‌دهند و کسانی که اهل عمل هستند، مشخص نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه نخستین هدف دشمن از جنگ تحمیلی ساقط کردن انقلاب بود، برکات دفاع مقدس در انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: دشمنی دشمنان با مسئله هسته‌ای ما نیست، بلکه آنها با اسلام مشکل داشته و دشمنی می‌ورزند؛ دشمن از آن جهت که ما فرمانبردارشان نیستیم با ما دشمنی داشته و می‌خواهند از مبانی اعتقادی خود دست برداریم.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه هدف دشمن از تحمیل جنگ به انقلاب نوپای اسلامی ما جلوگیری از توسعه تفکر انقلابی در سایر کشورهای جهان بود، بیان کرد: علیرغم خواسته دشمن، دفاع مقدس کانون ارسال پیام انقلاب اسلامی به سایر کشورهای جهان شد؛ اگر دفاع مقدس نبود شر فتنه ملی گرایی و جریان بنی صدر و بسیاری از فتنه‌های دیگر از سر انقلاب کوتاه نمی‌شد.

وظایف حوزه‌های علمیه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

وی به راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و وظایف حوزه‌های علمیه در این عرصه اشاره و اضافه کرد: حوزه‌های علمیه، شهدا و جبهه انقلاب سر خود را بلند بگیرند، زیرا برای نخستین بار در طول تاریخ، نظام ولایی و در یک معنا نظام الله برغم وجود فتنه‌ها و مشکلات فراوان ۴۰ ساله شده و تنها به بقا اکتفا نکرده، بلکه حرکت رو به جلو داشته و دشمنان را به عقب رانده است.

حجت الاسلام حاجی صادقی عنوان کرد: ارزیابی دشمنان این است که انقلاب اسلامی ایران سنگرهای کلیدی جهان، یعنی قلوب ملت‌های جهان را فتح کرده است؛ امروز دشمنان می‌گویند ما نگران حزب الله لبنان، انصارالله یمن و حشد الشعبی عراق نیستیم، بلکه نگران قیام حزب الله لندن و واشنگتن هستیم.

وی با بیان اینکه امروز کشورها به همراهی با آمریکا افتخار نمی‌کنند، گفت: دشمنان به دنبال شکل دادن به جهان واحد و کدخدای واحد بودند، اما انقلاب اسلامی نه تنها آنها را از این هدف بازداشت، بلکه شاخص‌های ابرقدرتی را از آنها گرفته است؛ شاخص‌های ابرقدرتی یک کشور عبارت از آن است که سخنش فصل الخطاب بوده، بتواند کشورهای دیگر را با خود همراه کند و قدرت مانور را از مخالفان بگیرد؛ امروز همه این شاخص‌های ابر قدرتی از آمریکا سلب شده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: ما در مسیر انقلاب اسلامی فراز و نشیب‌های بسیاری داشته‌ایم، اما عقب گرد و توقف نداشته‌ایم، بلکه همواره رو به جلو حرکت کرده‌ایم؛ البته اشتباهات و آسیب‌هایی نیز موجود بوده است که اگر نبود بسیار بهتر پیش می‌رفتیم، اما در کل نمی‌توان پیشرفت‌ها را انکار کرد.

وی به مواضع مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن تأکید کرد: همه ما مشاهده کردیم که از فردای آن روز آمریکا از شروط ۱۲ گانه خود برای مذاکره با ایران دست کشید و به التماس افتاد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اینکه روحانیت باید قدرشناس نعمت ولایت و رهبری معظم انقلاب باشد، بیان کرد: آمریکا پس از اینکه رهبری معظم انقلاب آن را در دیدار شینزوآبه مورد تحقیر قرار داد، برای این که ثابت کند ایران اهل عمل نیست، پهپاد خود را به مرزهای ایران و در جایی که برای ما امکان زدن آن نباشد، فرستاد، اما به وضوح دید که کوچکترین تعرض به خاک ایران اسلامی بی پاسخ نمی‌ماند.

حل مشکلات اقتصادی با مقاومت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی میسر است

وی خاطرنشان کرد: آمریکا به این دلیل نتوانست به ایران تعرض داشته باشد که می‌دانست کوچکترین تعرضی نابودی کامل رژیم صهیونستی را به همراه خواهد داشت؛ رژیم صهیونیستی و عربستان به آمریکا التماس کرده بودند که اقدامی علیه ایران انجام ندهد؛ امروز آمریکا جرأت اقدام علیه جمهوری اسلامی را ندارد، از این رو همه باید بدانیم که حل مشکلات اقتصادی نه از مسیر سازش و تن دادن به خواسته‌های شیطانی و استکباری دشمن بلکه با مقاومت و ایستادگی و باور توان و ظرفیت‌های داخلی میسرخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اقتدار و قاطعیت جمهوری اسلامی ایران برابر هر گونه تهدید، پس از ساقط کردن پهپاد متجاوز امریکایی و توقیف کشتی متخلف انگلیسی بیش از گذشته بر همگان ثابت شد، گفت: امروز به لحاظ امکانات و نیروی علمی متخصص توانمند در عرصه دفع تهاجم دشمن در کل دنیا نظیر نداریم و این یک واقعیت است؛ امروز سریال شکست‌های آمریکا برابر انقلاب اسلامی در حال تکرار است و ما باید نسبت به این موارد و اعترافات دشمن واقف شویم.

مراکز توانمندی رژیم صهیونیستی در تیررس حزب الله است

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز مراکز توانمندی رژیم صهیونیستی در تیررس حزب الله است و حزب الله می‌تواند مراکز حساس این رژیم غاصب را به گونه‌ای مورد هدف قرار دهد که تبعات آن برای این رژیم جعلی و منحوس قابل جبران نباشد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر اصول و مبانی اسلام و مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان مرگ تدریجی دشمن را رقم زده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی هیچ روزی مانند امروز در اوج اقتدار نبوده است، از این رو باید با ایمان راسخ در جهت اعتلایان گام برداریم؛ امروز طلاب باید با ارتقای توانمندی معنوی خود و مردم، دشمن را ناامید کنند.

وی به رسالت مهم حوزه‌های علمیه نسبت به آینده انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امروز حوزویان باید نسبت خود با بیانیه گام دوم را پیدا کرده و مبانی بیانیه را برای جامعه تبیین کنند تا مردم نسبت به آینده انقلاب اسلامی امیدوارتر شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه حوزویان به عنوان پیشگامان تیببن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باید در این راستا از مسئولان مطالبات جدی داشته باشد، ادامه داد: در نظام ولایی سیاست گذار و تصمیم گیرنده رهبری است و همگان باید در تحقق هر چه بهتر منویات و تدابیر معظم له کوشا باشند؛ حوزه علمیه اجازه ندهد فرافکنی‌ها جایگاه مطالبه گری اش را مورد خدشه قرار دهد.

گفتنی است؛ نماینده ولی فقیه در سپاه در سفر به قم با آیت الله یزدی دیدار و گفت و گو کرد.

کد خبر 4727820

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =