ارتقای تاب آوری سایبری، اقدام جهادی در منطق دفاعی کشور است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: عزم و اراده دستگاه ها جهت ارتقای تاب آوری سایبری یک اقدام جهادی در راستای منطق دفاعی کشور به حساب می‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه کارگروه ارزیابی تاب آوری فضای سایبری با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از معاونین و کارشناسان در محل عمارت کلاه فرنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

اثر تهدید بر کشور باید «صفر» شود

در این نشست سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیرعامل، مطالبات بسیار جدی و مهمی دارند، گفت: امروز با هماهنگی و هم افزایی که بین دستگاه های اجرایی و سازمان پدافند غیرعامل کشور پدید آمده است تلاش داریم تا آسیب پذیری ها را به حداقل رسانده و اثر تهدید بر کشور را به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه امروز فضای سایبری به عنوان یکی از بخش های مهم و راهبردی کشور مطرح است و تا عمق زندگی مردم نیز نفوذ کرده است، خاطرنشان کرد: هدف سازمان پدافند غیرعامل کشور این است که مردم و زیرساخت هایی که به مردم خدمات ارائه می دهند بتوانند در بهترین شرایط کارکردی خود قرار داشته باشند و تحت هیچ شرایطی اخلال در تداوم کارکرد آنها صورت نپذیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه دشمنان ما حوزه سایبری را یکی از اصلی ترین بسترهای تهدید علیه ملت ها به ویژه ملت ایران قلمداد می کنند، گفت: در این شرایط عزم و اراده دستگاه ها جهت ارتقای تاب آوری سایبری یک اقدام جهادی در راستای منطق دفاعی کشور به حساب می آید.

وزارت ارتباطات میدان دار اصلی پروژه شبکه ملی اطلاعات است

سردار جلالی با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات گام های اولیه مناسبی در زمینه ارتقای تاب آوری فضای سایبری برداشته است و امید است این گام ها در آینده قوی تر و جدی تر شوند، گفت: موضوع شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر ایمن سازی فضای سایبری کشور یک مساله حیاتی است و اگر ابهامی در تقسیم وظایف وجود دارد نیز وزارت ارتباطات به عنوان میدان دار اصلی این پروژه با همکاری سایر بخش ها کار را به سامان برساند و ما نیز در این مسیر در کنار وزیر محترم خواهیم بود.

ملی سازی فضای سایبری نیاز به اجماع  عمومی دارد

وی با تاکید بر اینکه ملی سازی فضای سایبری رویکردی است که امروز نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها جهان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: با توجه به سطح تهدیداتی که ما به دلیل رویکرد استقلال طلبانه خود در فضای بین المللی با آن مواجه هستیم ضرورت دارد تا یک اجماع ملی در این زمینه پدید بیاد و امید داریم در این نشست های تخصصی بتوانیم به این فهم مشترک دست پیدا کنیم.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور در بخش پایانی سخنان خود با تقدیر از تلاش های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پیاده سازی الزامات پدافند غیرعامل در فضای سایبری، گفت: با توجه به نوع تخصص و فراگیری وظایف، این انتظار وجود دارد که سایر دستگاه ها و بخش های اجرایی کشور نیز در موضوعات سایبری با این وزارت خانه همکاری و تعامل داشته باشند.

کد خبر 4728240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =