پیشنهاداتی که تصویب نشد/ بابایی: در لیگ پایه بازخورد خوبی داشتیم

رقابت‌های لیگ برتر تکواندو باشگاه‌های کشور در حالی طی یکی دو هفته آینده آغاز می‌شود که مسئولان تیم های شرکت کننده با پیشنهاد افزایش امتیازات مخالفت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر تکواندو باشگاه‌های کشور قرار است  با حضور ۹ تیم مس کرمان، پالایش نفت آبادان، کن، دانشگاه آزاد، پاس، مهاجرین، فرمانیه، یزدان و شهرداری ورامین روزهای دوشنبه در سالن اصلی فدراسیون تکواندو برگزار شود. جلسه بررسی نحوه برگزاری و مراسم قرعه کشی این رقابتها دوشنبه اول مهرماه در محل سالن جلسات فدراسیون برگزار شد که خالی از حاشیه نبود. 

افزایش امتیازات مهمترین پیشنهادی بود که از سوی مسئولان سازمان لیگ مطرح ولی با مخالفت سرپرستان تیم ها مواجه شد. بر اساس این پیشنهاد تیم هایی که با نتیجه ۵ بر ۳ بازنده میدان را ترک می کردند، یک امتیاز در جدول دریافت می کنند و تیم برنده نیز به جای سه امتیاز، تنها دو امتیاز دریافت خواهد کرد. 

مخالفان این پیشنهاد معتقد بودند تیمی که تلاش می کند و بازی را با نتیجه ۴ - ۴ به تساوی می کشاند، یک امتیاز دریافت خواهد کرد و تصویب قانون فوق فرقی بین تیمی که بازنده میدان را ترک می کند با تیمی که مساوی کرده نیست. در نهایت هم این پیشنهاد رای نیاورد و از دستور کار خارج شد. 

نکته دیگری که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، مدت زمان قرارداد تکواندوکاران با تیم ها بود. هم اکنون قراردادها در سازمان لیگ دوساله ثبت می شود، پیشنهاد جدید شناور شدن مدت قرارداد از یک تا چند سال بود که این موضوع هم قرار شد از سال آینده اجرایی شود. 

در همین رابطه مصطفی بابایی مسئول برگزاری لیگ برتر تکواندو به خبرنگار مهر گفت: جلسه خوبی را با مسئولان تیم ها داشتیم، بخصوص که سرمربی تیم ملی نیز حضور داشت و هماهنگی لازم برای برگزاری مسابقات نیز با برنامه تیم های تیم ملی صورت گرفت. بر همین اساس تا آذرماه مسابقات به کندی پیش خواهد رفت تا ملی پوشان بتوانند در مسابقات کسب امتیاز ورودی المپیک بدون دغدغه و با آرامش شرکت کنند. 

وی در خصوص پیشنهاد افزایش امتیازات گفت: این برنامه در لیگ های پایه اجرایی شده و به خوبی جواب داده و بازخورد خوبی داشته است. ولی در این جلسه مربیان و سرپرستان تیم ها مباحثی مطرح کردند که موضوع را به کمیته فنی ارجاع می دهیم تا بررسی هایی دقیق تری صورت گیرد. 

مسئول برگزاری لیگ برتر در خصوص افزایش مدت زمان قراردادها هم گفت: اکنون قراردادها دو ساله است که شاهد برخی مسائل در طول چند سال اخیر بودیم. قرار شد تا پایان سالجاری با همین رویه ادامه دهیم و پس از آن قراردادها از ابتدای سال آینده شناور خواهد شد. یعنی تکواندوکار می تواند از یک تا چند سال با تیمی که علاقه دارد قرارداد منعقد کند. 

بابایی در خصوص مشکل قراراداد ملیکا میرحسینی با تیم کن هم گفت: در متن قراردادها، مدت زمان قرارداد دوساله ذکر شده است، ولی در این قرارداد با خودکار ذکر شده، یک ساله. همین موضوع مورد اختلاف قرار گرفته است. به همین دلیل موضوع را به کمیته قضایی ارجاع دادیم تا پس از بحث و بررسی در نهایت تصمیم لازم را اتخاذ کنند.

وی در پایان گفت: پیشنهاد ما برگزاری سه دیدار در هر هفته از مسابقات بود که با پیشنهاد تیم ها و پس از بحث و بررسی در نهایت مقرر شد در هر هفته که برنامه اعلام می شود، تیم ها دوبار به میدان بروند. برنامه مسابقات تا پایان تنظیم شده و به امید خدا به زودی روی خروجی سایت فدراسیون قرار خواهد گرفت. 

کد خبر 4728279

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =