بخشودگی جریمه انشعابات غیرمجاز آب خوزستان یک ماه دیگر تمدید شد

اهواز - معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان از تمدید طرح تبدیل انشعابات غیرمجاز آب به مجاز و بخشودگی جریمه دارندگان اینگونه انشعابات تا پایان مهر ماه خبر داد.

محسن درفشان در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید براینکه مشترکان غیرمجاز آب در شهرهای استان شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی می شوند، گفت: قطع انشعاب و جریمه نقدی در انتظار استفاده کنندگان غیرمجاز آب در شهرهای این استان است.

وی عنوان کرد: تلاش های لازم برای مدیریت شبکه توزیع آب در حال انجام بوده و همکاری شهروندان با مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب در این زمینه بسیار مهم و اثرگذار است.

درفشان با اشاره به اینکه یک پنجم مشترکان آب استان به صورت غیرمجاز از شبکه های موجود استان نسبت به برداشت آب اقدام می کنند، یادآور شد: افرادی که در فرصت اعلام شده اقدام کنند؛ علاوه بر بخشودگی  جرایم انشعابات غیرمجاز، هزینه حق انشعاب را نیز بصورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

وی افزود: تلاش ها و اقدام های لازم برای مدیریت شبکه توزیع آب در شهرهای مختلف این استان با جدیت در حال انجام است و گروه های سیار شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تمامی شهرهای تحت پوشش با هرگونه انشعاب آب غیرمجاز بشدت برخورد می کنند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای خوزستان با بیان اینکه انشعاب های غیرمجاز علاوه بر افزایش بی رویه مصرف آب سبب بروز خسارت هایی به شبکه توزیع و تأسیسات شرکت آبفای خوزستان شده است، یادآور شد: مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست و این گونه انشعاب ها منجر به اخلال در خدمات رسانی منظم و تضیع حقوق سایر مشترکان، آلودگی در شبکه توزیع آب، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همچنین به دلیل برداشت بی رویه منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می شود.

وی بیان کرد: همچنان نیازمند همکاری شهروندان برای تبدیل انشعابات غیرمجاز هستیم و مردم هم باید برای تبدیل انشعابات غیرمجاز به مجاز همکاری کنند.

درفشان تصریح کرد: بر اساس ماده چهار قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، امکان واگذاری انشعاب به دارندگان انشعابات غیرمجاز قبلی وجود دارد اما کسانی که از اجرای قانون پیروی نکنند و بر استفاده از انشعابات غیرمجاز اصرار داشته باشند، بر اساس ماده دو همان قانون به جبران خسارت، جزای نقدی و قطع انشعاب محکوم  می شوند.

کد خبر 4728395

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =