ظرفيت محصول نوردي ذوب آهن اصفهان به بيش از سه ميليون تن مي رسد

با راه اندازي طرح توازن تا پايان سال 84 و اوايل سال 85 ،ظرفيت توليد محصول نوردي ذوب آهن اصفهان از دو ميليون و 200 هزار تن در حال حاضر به سه ميليو ن و 400 هزار تن در سال خواهد رسيد.

معاون طرح و تو.سعه ذوب آهن اصفهان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي مهر، با بيان اين مطلب گفت: طرح توازن ذوب آهن اصفهان شامل پنج پروژه  ايجاد کوره بلند با حجم دو هزار مترمکعب با ظرفيت يک ميليون و 400 هزارتن در سال، واحد کک سازي با ظرفيت 900 هزارتن، واحد آگلو مراسيون با ظرفيت دو ميليون و 400 هزار تن، نيروگاه 110 مگاواتي و تاسيسات جانبي است.
بهرام سبحاني افزود: با اجراي طرح توازن در ذوب آهن اصفهان گلوگاههاي توليد براي رسيدن به ظرفيت توليد سه ميليون و 600 هزار تن فولاد مذاب حذف خواهد شد.
وي مدت اجراي اين طرح ها را سه سال ذکر کرد و افزود: اين طرح در حال حاضر در مرحله اجراي فونداسيون و ساخت تجهيزات است و پيش بيني مي شود تا پايان سال 84 و اوايل سال 85 اين طرح به اتمام برسد و  راه اندازي شود.
سبحاني گفت: با راه اندازي طرح توازن ظرفيت توليد محصول نوردي ذوب آهن اصفهان از دو ميليون و 200 هزار تن در سال به سه ميليون و400 هزار تن خواهد رسيد.
وي همچنين از طرح بازسازي و بهسازي خطوط توليد ذوب آهن اصفهان به منظور بهبود شرايط زيست محيطي و کاهش آلايندگي  خبر داد و تصريح کرد: اين طرح شامل 40 طرح کوچک و بزرگ است که  کار مطالعاتي و طراحي آن  پايان يافته است و در مرحله اجرا است.

کد خبر 47285

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 11 =