طرح کوشا در مدارس ابتدایی مطابق با نیازهای ویژه استان اجرا می شود

سنندج - رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از اجرای طرح کوشا «کلاس، ورزش، شادابی و آموزش» در مدارس ابتدایی مطابق با نیازهای ویژه استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، خلیل رنجبر با بیان اینکه طرح مفید کوشا موجب ایجاد شادابی و نشاط توأم با ترویج سلامت جسمانی می شود، اظهار داشت: از ابتدایی سال تحصیلی جاری در راستای اجرای این طرح دانش آموزان با هماهنگی معلم در اواسط کلاس سه دقیقه از زمان را به انجام حرکات اصلاحی اختصاص می دهند.

وی افزود: با هدف فرهنگ سازی در توجه به سلامتی، این طرح در مدارس با نیازهای ویژه دوره ابتدایی استان برای حدود ۴۰۰ دانش آموز دارای نیاز ویژه ذهنی، آسیب بینایی، آسیب شنوایی، معلول جسمی حرکتی، چند معلولیتی و اُتیسم در شهرستان ها و مناطق تابعه استان اجرا می شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با اشاره به تلاش در راستای انجام این طرح در مدارس ابتدایی با نیازهای ویژه شهری و روستایی استان، ادامه داد: سلامت جسمانی با ارتقای سلامت روان موجب تقویت توانمندی ها، تحکیم مبانی اجتماعی، افزایش اعتماد به نفس شده و سبک زندگی بی تحرک و وابستگی را از آنان دور می سازد.

رنجبر با تأکید بر اهمیت تحرک و فعالیت های ورزشی به عنوان بخش سازنده در برنامه های آموزشی مدارس با نیازهای ویژه، یادآور شد: با شاداب سازی کلاس درس می توان روان، جسم و جان کودک را شاد و با ایجاد احساس شادی درونی، شادمانی و رضایت از زندگی را برای آنان به ارمغان آورد.

وی کاهش دغدغه، اضطراب، استرس و بالا بردن عزت نفس و آسایش فکری در قالب انجام فعالیت های بدنی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه را از رویکردهای مهم در آموزش و پرورش استثنایی عنوان کرد و بیان کرد: می توان با برنامه ریزی خوب و مؤثر ورزش و سلامتی جسم و روح دانش آموزان را پی ریزی کرد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه حرکات و فعالیت های بدنی و ضرورت آن در امر توانبخشی و پیشگیری از مشکلات ساختار قامتی، عضلانی و عصبی، طراحی فعالیت ها و حرکات ورزشی برای دانش آموزان ذهنی و جسمی در راستای توانبخشی و تقویت و بازپروری  آنها بسیار حائز اهمیت است.

کد خبر 4728504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =