دشمنان درصدد تغییر افکار مردم هستند/ رسالت سنگین بازاریان و اصناف

سنندج - جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: بعد از انقلاب دشمنان درصدد براندازی نظام اسلامی برآمدند و تمام توان خود را برای براندازی این نظام با تغییر افکار مردم به کار می گیرند.

سرهنگ علی محمدپناه در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با دو چالش بزرگ داخلی و بیرونی مواجه بودیم، اظهار داشت: چالش داخلی که درگیری های مختلف بین گروهک های معاند ضد انقلاب مخصوصا منافقین درون کشور بود و چالش بیرونی ما که در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ اتفاق افتاد، بحث جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود.

وی افزود: ما هنوز به مشکلات داخلی فائق نیامده بودیم و هنوز نتوانسته بودیم نظام اسلامی خود را تبیین و تثبیت کنیم و در راستای نظام سازی درون کشور بودیم که جنگ ناجوانمردانه تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران آغاز شد.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در امور بسیج ادامه داد: با این نظام نوپایی که تازه انقلاب کرده و با وضعیتی که ارتش گذشته ایران از هم گسیخته و هنوز پایه های قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و مولفه‌های اصلی نظام هنوز تشکیل نشده بود ناخواسته وارد جنگ تحمیلی شدیم که همه برنامه ریزی ها و بودجه ما صرف مقابله با تجاوز دشمن خارجی شد.

محمدپناه یادآور شد: ما در داخل هم با مشکلاتی مواجه بودیم و آن نظام و آن افرادی که در دولت آن روز بنی صدر حضور داشتند، امکانات و تجهیزات لازم را به سربازان نرساندند و نهایتا خرمشهر سقوط کرده و به دست متجاوزین افتاد و این ادامه پیدا کرد تا سال ۶۰ و در سال ۶۱ وقتی که خرمشهر آزاد شد معادلات در دنیا به هم ریخت.

وی با اشاره به اینکه دو ابر قدرت شرق و غرب، نظام بعث را با سلاح های روز و پیشرفته برای سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی مسلح و تجهیز کرده بودند، بیان کرد: دشمنان فکر می کردند که می توانند با سلاح های پیشرفته خود در عرض چند روز قضیه ایران را تمام کنند، اما جوانان غیور و غیرتمند ایران ما ۴۵ روز در پشت دروازه های ما ایستادند و وضعیت آنها را در پشت خاکریزهایشان ثابت نگه داشته بودند.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: آنها تصور می کردند در عرض یک هفته نهایتا یک ماه قضیه ایران تمام شده است اما با یک سد مستحکم و آهنین مواجه شدند که از تمام هستی خودشان گذشته بودند و با تمام نیرو در مقابل تجاوز دشمن ایستاده و حتی مشکلات داخلی را هم کنار زده تا بتوانند تجاوز دشمنان را دفع کنند.

محمدپناه اظهار داشت: کشور ایران اسلامی در طول دفاع مقدس به روایتی از ۲۹ کشور و در روایت دیگر از ۳۱ کشور اسیرانی گرفته که این یعنی برای نابود کردن نظام ایران، از نظر نیروی انسانی هم، رژیم بعثی عراق را تجهیز می کردند.

وی افزود: حتی تئوریستین های نظامی که طراحان بزرگ نظامی بودند و جنگ های مختلفی را از جمله جنگ در کوهستان، کویر، دریا و دشت طراحی کرده و با متدهای علمی آن روز آزمایش کرده بودند ، ایده های خود را در اختیار نیروهای متجاوزگر قرار می دادند.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: جوانان تلاشگر و مبتکر ما با خلاقیت های ویژه با ساخت پل های شناور و انجام عملیات های جاده سازی و سد سازی توانستند از اروند خروشان عبور کنند و تمام تئوریسین های نظامی دنیا را مات و مبهوت کنند و دنیا به این نتیجه برسد که با وجود داشتن نیروهای مبتکر، خلاق، نوآور و از خود گذشته، ایثارگر و جوانمرد نمی توان با ایران مقابله کرد و تمام تجهیزات پیشرفته استکباری ها در مقابل اراده مستحکم ایرانیان سرتعظیم فرود آوردند.

جنگ اقتصادی امروز به تعبیری سخت تر از جنگ گذشته است

محمدپناه در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بازاریان و صنعتگران و تولیدکنندگان با مشتری مداری، اخلاق مداری و انصاف منجر به شکوفایی اقتصادی و رونق بازار خواهند شد و تاب آوری اقتصادی را در بین مردم بالا می برند.

وی با بیان اینکه جنگ امروز به تعبیری سخت تر از جنگ گذشته است، یادآور شد: در جنگ امروز باید با مولفه های دیگری به جنگ دشمن رفت و بازار بهترین و مهمترین جایگاه در عرصه توزیع و تولید می تواند اثر گذار باشد و اگر در گذشته بازاریان و اصناف ما پشت سر فرماندهان نظامی حرکت می کردند امروز جلوتر از آنها هستند.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: امروز بهترین راه خدمت به مردم و بهترین راه مبارزه با استکبار خدمت صادقانه است که با همین خدمت صادقانه به مردم می توانیم ادعاهای قدرت های بزرگ را در بحث نابود کردن ایران به هیچ تبدیل کنیم و با نقشه ای که حضرت آقا و فرمانده بزرگ کل قوا تنظیم کرده اند بعنوان اقتصاد مقاومتی می توانیم با رونق تولید به بیکاری خاتمه داده و اشتغال ایجاد کرده و وابستگی خود را به نفت کاهش داده و اقتصاد ما از حالت واردات محوری خارج و تبدیل به صادرات محوری شود.

امروزه دشمنان اندیشه و باور مردم ایران را نشانه گرفته اند

محمدپناه اظهار داشت: امروز رسالت بزرگ بازاریان و اصناف و صنعتگران ما سنگین تر از دوران دفاع مقدس است اگر آن روز دشمن با یک جبهه مشخص و تجهیزات مدرن در مقابل کشور ما ایستاده بود، دغدغه اش مسائل مربوط به خاک و نظام سیاسی بود، امروز اندیشه و باور مردمان ما مورد تهاجم دشمن قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه موسسات تحقیقاتی آمریکا و اروپا رمز موفقیت ایران را دوران دفاع مقدس باور، افکار و رفتار مردم ایران می دانند، افزود: آنها برای پیروزی بر ایران در فکر تغییر این سه مولفه هستند و معتقدند که اگر امروزه بخواهند به ایران در حوزه جنگ نرم ورود پیدا کنند باید باور مردم ایران را عوض کنند تا اگر دشمن خارجی به نظام جمهوری اسلامی حمله کند کسی در خودش احساس تکلیف نکند.

نقش عناصر اقتصادی در بالا بردن تاب آوری اقتصادی ملت ایران اجتناب ناپذیر است

محمدپناه با اشاره به اینکه اتحادیه ها، بازاریان، اتاق بازرگانی و رؤسای هیئت ها از عناصر اقتصادی در مملکت هستند، یادآور شد: باید با شناخت موقعیت و تلاش در جهت رونق تولید، اقتصادمان را مقاومتی کرده و تاب آوری اقتصادی مردم را بالا برده و با الگو قرار دادن اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه دانشگاه هم باید به کمک صنعت بیاید، گفت: اینها هر کدام قسمت هایی از یک پازل هستند که باید در کنار یکدیگر هم پوشانی و هم افزایی کنند تا بتوانیم در این مرحله جنگ اقتصادی نیز بر دشمن پیروز شده و با عبور از این مرحله ایران تبدیل به قدرت بزرگ در منطقه شود.

امنیت و اقتدار امروز مدیون رشادت ها و از جان گذشتگی های فرزندان غیور این سرزمین است

محمدپناه اظهار داشت: اقتدار و امنیتی که امروز شاهد آن هستیم حاصل تلاش شبانه روزی فرزندان همین مرزو بوم است که توانستند با بومی کردن دانش دفاعی در مقابل گردنکشان دنیا قد علم کنند و پوزه آنها را به خاک بمالند.

وی با اشاره به اینکه برای پیروزی انقلاب از فرزندانمان و بهترین کسانی که می توانستند مملکتی را اداره کنند، گذشتیم و آنها را تقدیم انقلاب کشورمان کردیم، افزود: ما در همین استان ۶۴ خانواده بالای سه شهید داریم و یک هزار شهید پیشمرگ مسلمان کرد و بیش از پنج هزار و ۴۰۰ شهید و همچنین پنج هزار و ۴۰۰ شهید انصار را در راه پیروزی انقلاب اسلامی داده ایم.

جانشین فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در پایان با بیان اینکه شرایط دوران دفاع مقدس ما مملو از ایثارگری ها و از خود گذشتگی بوده، یادآور شد: با این ایثارگری ها و از خود گذشتگی ها توانستیم مملکت را از زیر یوغ استبداد و استعمار بیرون آورده تا بتوانیم روحیه خودباوری و خود اتکایی را در مردم بالا برده و ایرانی آباد، سرافراز و قدرتمند داشته باشیم.

کد خبر 4728542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =