تمهیدات برای اعزام زائران اربعین از طریق خطوط ریلی غرب فراهم شد

اراک- مدیرکل راه آهن اراک گفت: پیش بینی های لازم برای اعزام مسافران از طریق خطوط ریلی به مناطق غربی و جنوبی، در ایام اربعین سال جاری از سوی اداره کل راه آهن اراک انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا قربانی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد اربعین حسینی استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: با توجه به اینکه اداره کل راه آهن اراک در خطوط ریلی در سه استان از قبیل همدان، مرکزی و کرمانشاه مستقر است، قطارهای مسیر کرمانشاه، اهواز و تهران برای این منظور مشخص شده است.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده روزانه ۵ قطار از مسیر تهران به مقصد کرمانشاه و بالعکس تردد می کنند، که حرکت قطارهای این مسیر از ۱۵ مهرماه آغاز و ۳۰ مهر ماه به اتمام می رسد.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: برای مسیر مشهد به کرمانشاه و بالعکس۴ قطار  پیش بینی شده است که یک قطار همه روزه و سه قطار هم یک روز در میان این مسیر را طی می کنند.

قربانی بیان کرد: برای مسیر اصفهان به کرمانشاه یک قطار برنامه ریزی شده است که از ۱۴ مهرماه از اصفهان به مقصد کرمانشاه اعزام و ۱۵ مهرماه از کرمانشاه به اصفهان اعزام می شود.

وی اظهار کرد: در مسیر کرمانشاه به قم ۱۷ مهرماه یک قطار، مسیر قم به کرمانشاه ۱۸ مهرماه یک قطار و ۱۹ مهر ماه یک قطار مسیر کرمانشاه به قم و قم به تهران را طی می کند.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: برای مسیرهای منتهی به محور جنوب در اربعین ۴ قطار پیش بینی شده است به طوری که روزانه ۸ قطار بین مسیر تهران به خرمشهر و خرمشهر به تهران تردد می کنند.

قربانی گفت: حرکت سه قطار از مسیر تهران به سمت اهواز و اهواز به تهران از ۱۵ مهرماه آغاز و ۳۰ مهرماه به اتمام می رسد.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: از مشهد به اهواز دو قطار اعزام می شود و ۱۴ و ۱۸ و ۲۰ مهرماه یک قطار از زاهدان به خرمشهر و ۱۶ مهرماه یک قطار از مسیر خرمشهر به مقصد زاهدان اعزام می شود.

کد خبر 4728699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =