امام سجاد با پیچیده‌ترین برنامه‌های سیاسی مسیرهدایت جامعه راپیمود

بندرعباس - نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: امام سجاد (ع) با پیچیده‌ترین برنامه‌های سیاسی مسیر هدایت جامعه را پیمود.

به گزارش خبرنگار مهر، یوناتن بت کلیا بعدازظهر چهارشنبه در نهمین کنگروه بین‌المللی امام سجاد (ع) که با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان برگزار شد اظهار داشت: بنده از نوادگان ساکنین نینوا هستنم که اجساد مطهر فاجعه خونین عاشورا را نگه داری کردن و به شیعیان آن زمان تحویل دادند.

وی عنوان کرد: افتخار می‌کنم که از نوادگان افرادی هستم که با امام علی (ع) قرارداد منعقد کردند و برای حقوق خود توافق کردند.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: امام سجاد (ع) بعد از واقعه کربلا با رفتارهای دقیق خود در قالب بیان دعا در تلاش برای حل مشکلات فرهنگی و سلامتی جامعه برآمد و اقدامات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را در پیش گرفت.      

وی تشریح کرد: یکی از موضوعات مطرح در مورد امام سجاد (ع) منزوی و بیمار بودن ایشان است که تصوری بسیار سطحی است.

کلیا با بیان اینکه بیماری امام سجاد (ع) موهبتی از جانب خداوند بود، بیان داشت: امام سجاد (ع) در شب واقعه عاشورا دچار بیماری شدند و از جهاد معاف شدند اما حضور ایشان در واقعه الزامی بود. عدم شهادت امام سجاد (ع) در عاشورا باعث شد که واقعه عاشورا در کربلا از بین نرود.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در یکی از سخت ترین و بحرانی‌ترین شرایط بار اسلام به دوش امام سجاد (ع) گذاشته شد. ایشان با سیاست حکیمانه در روندی رو به رشد فرهنگ اسلام را در جامعه گسترانیدند و دشمن را به کلی مایوس و از صحنه سیاسی خارج کردند.

وی مطرح کرد: یکی از سیاست‌های منحصر به فرد امام سجاد (ع) دوری از مردم و خروج از شهر برای مدتی بود. تحلیل این عمل نشان می‌دهد که حضرت برای اشراف به حقوق معنوی و انسانی خود مدتی در صحرا زندگی می‌کردند..

کلیا گفت: امام سجاد (ع) در زمان واقعه کربلا جوانی 32 ساله بودند و از هیچ موقعیتی نیز برخوردار نبودند و از طرفی به دلیل حضور در واقعه کربلا تحت فشار حکومت هم قرار داشت.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: با تدبیر خروج از شهر امام سجاد (ع) از شر نیروهای امنیتی راحت شد و پس از مدتی که آرامش در جامعه زیاد شد حضرت به میان جامعه بازگشتند.

کلیا ادامه داد: اما سجاد (ع) پس از ورود به شهر فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی خود را آغاز کرد و در تمام این حوزه‌های باعث شد که تفکرات راجع به آن حضرت عوض شود.

وی عنوان کرد: پس از فعالیت‌ای امام سجاد (ع) زمزمه‌های مختلف مخالفت با نظام اموی بلند شد و به فریاد تبدیل شد. پس از رسیدن خبر به مرکز حکومت مدینه به محاصره درآمد و سپاهیان شامی با ورد به شهر دست به کشتار زدند.

کلیا تصریح کرد: یکی از محورهای بسیار مهم در شناخت عملکرد سیاسی امام سجاد (ع)، بررسی ارتباط با زمامداران اموی است

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: زین العالبدین با برنامه‌های خود که از پیچیده‌ترین برنامه‌های سیاسی محسوب می‌شد مسیر هدایت در جامعه اسلامی را پیمود و اهداف خود را محقق ساخت.

کد خبر 4728742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =