تمامی ظرفیت ها برای توسعه کردستان به کارگیری می شوند

سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان گفت: برای توسعه همه جانبه استان از تمامی ظرفیت های بخش خصوصی و دولتی استفاده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فیروزی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه توسعه و محرومیت زدایی شهرستان سروآباد، اظهار داشت: هر شخص، نهاد و موسسه‌ای که بخواهد برای توسعه و اعتلای کردستان قدمی بردارد قطعا با استقبال مدیران استان مواجه خواهد شد.

وی بە اقدامات در دست انجام بنیاد علوی در شهرستان سروآباد  اشارە کرد و افزود: این بنیاد الگوی موفقی در راستای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در استان کرمان انجام دادە و همین برنامە را در شهرستان سروآباد می خواهد تکرار کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان با بیان اینکە برای رشد و تعالی استان باید خط کشی ها کنار گذاشتە شود و مدیران با جدیت در راستای توسعە سروآباد با بنیاد علوی همکاری کنند، ادامه داد: همە اقدامات باید درقالب شورای برنامە ریزی شهرستان انجام شود و ما از هر اقدامی توسط بنیاد علوی، بنیاد برکت و قرارگاە عمران و سازندگی و دیگر نهادها حمایت می کنیم.

فیروزی یادآور شد: مدیران استان و بنیاد علوی وعده کرده اند که شهرستان سروآباد به یک الگوی موفق در توسعه تبدیل شود.

وی تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات و انجام پروژه های اولویت دار اشتغالزا را خواستار شد و بیان کرد: شهرستان سروآباد با مجموعه ای از اقدامات می تواند به یک قطب گردشگری برای استان و کشور تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به تشکیل ٨۵۰ گروه خودیار در سطح روستاهای استان نیز اشاره کرد و گفت: این گروه های خودیار که عموما از زنان خود سرپرست و سرپرست خانوار تشکیل شده صندوقی ایجاد کرده اند و با حمایت مالی بهزیستی بصورت زنجیره ای همدیگر را ضمانت  و برای توسعه کسب و کار خرد وام دریافت می کنند که بسیار کار موفقی بوده و در آینده بنا داریم گروه های خودیار را به هزار و ۲۰۰ گروه برسانیم.

کد خبر 4728747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =