تعدادی از مسئولان و شهرداران استان به دادسرای کرمان احضار شدند

کرمان -دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار تعدادی از شهرداران و مسئولان مربوطه در سراسر استان به دادسرای کرمان در رابطه با حذف واژه مقدس شهید از برخی اماکن و معابر شهری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری اظهار داشت:با توجه به این که در دین مقدس اسلام یکی از واژگان پرتکرار و والا واژه مقدس شهید است و در آیات کلام الله مجید کرارا از آن به عنوان یک واژه والا و تقدیس شده ذکر بعمل آمده، نتیجه می گیریم که واژه مقدس شهید  و جایگاه شهدا از ارکان محوری و مهم دین مقدس اسلام محسوب می شود.

سالاری افزود: امروزه اگر در ایران اسلامی، آبادانی، شکوفایی عزت، اقتدار و امنیت بی بیدلی در منطقه خاورمیانه داریم همه این ها مرهون خون شهدا است.

وی تصریح کرد: امروزه اگر کسی دغدغه اقتدار و امنیت کشور را دارد باید هدف‌گیری و خط کاری او بر مبنای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به عنوان  رکن رکین تقویت امنیت ملی کشور بوده باشد.

 وی ادامه داد: با توجه به تلاش دشمنان قسم خورده  نظام مقدس  اسلامی در راستای  کمرنگ کردن  ارزش های اسلامی در جامعه و هجمه به اعتقادات دینی و مذهبی و خصوصاً جامعه ایثارگری و شهدا برای سست کردن پایه‌های امنیت ملی و بحث مهم نفوذ اگر فردی خواسته یا ناخواسته در راستای کم‌رنگ شدن ارزش ها حرکت کند در خدمت معاندین و اهداف آنان قرار گرفته است و یقیناً با واکنش چشمان بیدار نظام مقدس جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

دادستان کرمان اعلام کرد: با توجه به عمل نابخردانه و دشمن شادکن برخی مسئولان در حذف واژه مقدس شهید از برخی اماکن و آزرده خاطر شدن خانواده معظم شهدا و جامعه بزرگ ایثارگری کشور، این دادستانی به عنوان مدعی العموم به موضوع ورود و نظر به ارتکاب فعل مجرمانه در این رابطه پرونده ای در معاونت حقوق عامه این دادستانی تشکیل و تعدادی از شهرداران استان به دادستانی احضار و با نگرش به اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

سالاری افزود: با عنایت به فرمایشات ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی و تاکیدات مکرر حضرت آیت الله رئیسی ریاست قوه قضاییه مبنی بر روحیه انقلابی گری در قوه قضاییه جهت گیری و مبنای کار این دادستانی در راستای اجرای عوامل صادره خواهد بود و این خط سیر و افق ترسیمی ادامه پیدا خواهد کرد.

کد خبر 4728983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =