پسماندهای ورودی شهر زیبنده شهر گردشگری همدان نیست

همدان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان بابیان اینکه طرح جامع آموزش همگانی محیط زیست تهیه می شود، گفت: پسماندهای ورودی شهر زیبنده شهر گردشگری همدان نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن جعفری نژاد بسطامی عصر چهارشنبه در نشستی با فرماندار همدان با بیان اینکه شهر همدان میزبان مراسم بزرگ و سطح بالا در حوزه های گوناگون است، افزود: با توجه به دغدغه استاندار همدان که قصد دارد همدان را به شهر گردشگری ایران تبدیل کند نمی توانیم نسبت به وجود زباله در ورودی شهر گردشگری همدان و راه های مواصلاتی استان بی تفاوت باشیم و امیدوارم بتوانیم با هم افزایی این معضل را در استان حل کنیم.

جعفری نژاد بسطامی بیان کرد: شهر همدان میزبان زباله های شمال استان است و این در حالی است که مسائل زیربنایی سایت زباله همدان شکل نگرفته و طرح سایت پسماند همدان از سرعت اجرایی لازم برخوردار نیست و به دغدغه تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه به تنهایی نمی توانیم مسائل پسماند استان همدان را حل کنیم، افزود: محیط زیست مسئله استان همدان است و توسعه استان باید پایدار باشد تا به افتخاری برای استان و شهر تبدیل شود.

وی اتخاذ برنامه زمان بندی و سیاست گذاری درست را راهکار رفع مشکلات محیط زیستی استان دانست و ادامه داد: کار مقطعی جوابگو نیست و در صورتی که همه بخواهیم با همکاری همیاری و تعامل میتوانیم مشکلات را از سر راه برداریم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه طرح جامع آموزش همگانی محیط زیست نوشته می شود، افزود: اطلاع رسانی، فرهنگسازی و آموزش می تواند در کاهش تولید پسماند و ترویج کم مصرفی موثر باشد.

وی نگاه هوشمندانه را در جلب مشارکت اعضای سازمان های مردم نهاد در حفظ محیط زیست موثر دانست و از این مجموعه ها به عنوان ظرفیت های اجتماعی کمک کننده نام برد و خاطر نشان کرد: ورود به حوزه گردشگری و اجتماعی و همراهی و همگامی با دولت از اقدامات تاثیر گذار است.

محیط زیست نباید خود را دست کم بگیرد

فرماندار همدان نیز در این دیدار گفت: محیط زیست نباید خود را دست کم بگیرد و مدیرکل حفاظت محیط زیست باید متناسب با اهمیت مسئله محیط زیست ظاهر شود.

حسین افشاری افزود: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان باید همتراز رئیس کل دادگستری حرف نهایی را بزند و بقیه خود را با آن تطبیق دهند.

افشاری با بیان اینکه خط قرمز من محیط زیست است، اظهار کرد: محیط زیست همدان باید در صدر گردشگری باشد و بعد خدمات دیگر انجام گیرد.

وی خواستار ورود محیط زیست استان همدان به مقولات مرتبط در حد و اندازه های جهانی شد و بیان کرد: مقدمه این اتفاق اعتماد به نفس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان است که تصمیم بگیرد هر سه ماه یکبار کار بزرگی در همدان صورت دهد.

وی با اشاره به راه افتادن کمپین های بزرگ محیط زیستی در جهان ادامه داد: جریانی که در کشور در حوزه حفظ محیط زیست شکل گرفته مبارک است و فراگیر می شود و ما نیز در این جریان ها سرباز حفظ محیط زیست هستیم.

افشاری با اشاره به وضعیت پسماندها، فاضلاب، کارخانه های آلاینده، آلایندگی خودروها، تخریب باغات و سرچشمه ها و جویبارها در استان همدان گفت: در کشور ما میزان حمله به محیط زیست و تخریب بالاست و دیر شروع کرده ایم.

وی اظهار کرد: موضوع حفظ محیط زیست بزرگترین فرصتی است که در اختیار انسان ها قرار می گیرد زیرا طبیعت، مادر اجتماع است و ایران زمین، مادر همه ماست و الوند و طبیعت اطراف آن ، ما را پرورانده  و خصوصیات ما بر گرفته از این آب و هوا شکل گرفته است.

کد خبر 4729064

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =