برگزاری رزمایش امنیتی محرم در منطقه اورامانات

کرمانشاه- فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور از برگزاری رزمایش امنیتی محرم در منطقه اورامانات استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمدنظر عظیمی امروز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران با موضوع برگزاری رزمایش امنیتی محرم گفت: دفاع مقدس حادثه کم نظیر و در ابعادی بی نظیری در دنیا بود و یکی از افتخارات ملت ایران در طول تاریخ است.

وی افزود: با شرایطی که در آن زمان کشور ما داشت و حجم اقداماتی که دشمنان ما در آن روز توسط همه مستکبرین علیه ما برنامه ریزی کردند و توسط فردی دیوانه به نام صدام و نظامی ظالم و رژیم بعثی به مرحله اجرا درآوردند، اگر ما براساس محاسبات و معادلات در حوزه توان رزم  و عملیاتی، آنچه را که برنامه ریزی کرده بودند در نظر بگیریم، قطعا اینها موفق می شدند و کشور ما به طور قطع نمی توانست مقابل این هجوم ناجوانمردانه ایستادگی کند.

باور و اعتقادات دینی، ارزشی و انقلابی ملت ایران تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کرد

 فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور تاکید کرد: آنچه که این تهدید بسیار سنگین را به فرصتی تاریخی برای ملت ما تبدیل کرد، باورها و اعتقادات دینی، ارزشی و انقلابی ملت ما بود.

سردار عظیمی گفت: ما به عنوان کسانی که خودمان شاهد بودیم  دیدیدم که ملت بزرگمان بخش عظیمی از آن شرایط سخت را درک کردند و ملت ما واقعا با دست خالی  و یک اراده قوی و ایمانی محکم در مقابل دشمن ایستادگی کرد و لطف خداوند متعال نیز شامل حال ما شد.

وی خاطرنشان کرد: با این اراده ملت ایران در آن دوران، دشمنان از همه اهدافی که پیش بینی کرده بود، ناکام ماند و به هیچ یک از اهداف مذکور نتوانست برسد.

این مسئول یادآور شد: من خودم شخصا شاهد بودم که در مقابل یگان های آموزش دیده و تا دندان مسلح، تمرین کرده و بسیار آماده ای که آن زمان به کشور ما حمله کرده بودند، تعداد زیادی از رزمندگان ما حداقل آموزش های نظامی را هم ندیده بودند و حداقل تجهیزات را هم نداشتند.

وی تاکید کرد: فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران فضایی را ایجاد کرد که در مدتی بسیار کوتاه حرکت سریع یگان های ارتش بعث متوقف و اقدامات عملیاتی و آفندی ما در مدت زمانی کوتاه آغاز شد و اینها به عقب رانده شدند و پس از ۸ سال دفاع جانانه و قهرمانانه حتی یک وجب از خاک  کشورمان در اختیار دشمن باقی نماند و حقیقتا علت اصلی آنچه در آخر جنگ اتفاق افتاد ایستادکی، پایمردی و از خود گذشتگی ملت و رزمندگان ما بود و الا آنها دلشان به حال مردم ما نسوخت که بیایند، قطعنامه ای را تصویب کنند و با این کیفیت به این جنگ ناجوانمردانه ۸ ساله پایان دهند.

سردار عظیمی افزود: وظیفه همه ما چه کسانی که آن شرایط سخت را درک کرده اند و چه نسل حاضر این است که بتوانند اینها را به اشکال مختلف ثبت و ضبط کرده و به نسل آینده منتقل شود.

اگر فداکاری و از خودگذشتگی شهدا نبود سرنوشت کشور جور دیگری رقم می خورد

فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور خاطرنشان کرد: اگر این از خودگذشتگی و فداکاری نبود، سرنوشت کشور ما قطعا طور دیگری رقم می خورد.

وی ایران اسلامی را کشوری امن در منطقه دانست و گفت: این امنیت در شرایطی که مستکبرین در جهان ایجاد کرده اند، به برکت ایثار و از خودگذشتگی این ملت است و در اوج و قله این افتخارات نیز شهدای ما قرار دارند.

این مسئول افزود: ما حتما مدیون شهدا هستیم و اگر ایثار و فداکاری و از خودگذشتگی اینها نبود، قطعا سرنوشت کشور ما طور دیگری رقم می خورد.

وی از برگزاری رزمایش امنیتی محرم قرارگاه نجف  نیروی زمینی سپاه در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: این رزمایش براساس ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس  برگزار خواهد شد.

آمادگی یگان های غرب کشور برای برگزاری رزمایش محرم در منطقه اورامانات

سردار عظیمی افزود: این رزمایش در منطقه اورامانات به عنوان یکی از مناطق ماموریتی سپاه، نیروی زمینی و قرارگاه نجف برگزار خواهد شد و یگان های ما در غرب کشور از مدت ها پیش کارهای رزمایش را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: اصل رزمایش ما عملا از ابتدای هفته دفاع مقدس آغاز شده و استقرار رده ها در منطقه نیز انجام شده است.

فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور گفت: آماده سازی های مورد نیاز برای این رزمایش نیز انجام گرفته و فردا چهارم مهر ماه نیز که روز اصلی رزمایش است، آن را در منطقه اجرا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: برای فراهم کردن زمینه رزمایش تصمیم گرفته شد اقداماتی نیز در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس داشته باشیم که علاوه بر فراهم کردن زمینه رزمایش در بحث مردم یاری و خدمات در کنار مردم عزیز منطقه اورامانات باشیم.

اهدای ۱۵۰۰ بسته نوشت افزار هدیه مقام معظم رهبری به دانش آموزان منطقه اورامانات

این مسئول تصریح کرد: تعدادی از روستاها و یک شهر از روانسر در این محدوده قرار گرفت و به کلیه دانش آموزان این منطقه رزمایش، بسته های نوشت افزار به عنوان هدیه ای از سوی مقام معظم رهبری تهیه و در اختیار این دانش آموزان قرار گرفت.

 فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب کشور ادامه داد: بیش از ۱۵۰۰ بسته نوشت افزار تهیه و در اختیار کل دانش آموزان این روستاها و شهر شاهو قرار گرفت.

این مسئول گفت: مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز به عنوان یکی از برنامه های جانبی رزمایش در شهر شاهو نیز برگزار شد.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس سرکشی  از تمام مدارس منطقه اورامانات و برپایی بیمارستان صحرایی امام حسین(ع) به منظور ارائه خدمات به مردم در منطقه پاوه و روانسر از دیگر برنامه های ما بود.

سردار عظیمی گفت: این بیمارستان صحرایی از دیروز در منطقه باینگان مستقر شد و از امروز هم خدماتی به مردم داشتند و تا دو روز دیگر ارائه خدمات درمانی رایگان به مردم منطقه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دیدار با ائمه جماعات منطقه اورامانات و روستاهای این منطقه جزء برنامه هایی است که پیش بینی شده است.

فرمانده قرارگاه نجف اشرف خاطرنشان کرد برای دانش آموزان مدارس در منطقه اورامانات بسته تجهیزات ورزشی در نظر گرفته شده که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و همچنین بسته های ورزشی در اختیار پایگاه های بسیج محلات جهت اهدا قرار داده شده است.

کمک به بیماران صعب العلاج اورامانات طی هفته دفاع مقدس

وی دیدار و کمک به بیماران صعب العلاج را یکی دیگر از برنامه ها در هفته دفاع مقدس عنوان کرد و بیان داشت: حدود ۲۷ بیمار صعب العلاج، ۸۰ خانواده ایتام و ۱۰۶ خانواده بی سرپرست در منطقه اورامانات داریم که قرار است در حد توان به آنها مساعدت مالی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اصل رزمایش را یگان های استان کرمانشاه توسط لشکر نبی اکرم(ص) و تیپ انصارالرسول انجام می‌دهند که عمده این نیروها از رزمندگان بومی منطقه و فرزندان همین خطه هستند.

این مسئول بیان داشت: فرضیات پیش‌بینی شده در رزمایش به واقعیت نزدیک است و بر اساس یک برنامه واقعی پیش‌بینی شده است که انشاالله طی فردا با کیفیت مناسب کار انجام بگیرد و حادثه ای نداشته باشیم.

سردار عظیمی افزود: یکی از اصلی ترین اهداف این رزمایش گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در دوران دفاع مقدس و مقابله با نا امنی هایی است که دشمن بر کشور ما تحمیل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین ارتقاء آمادگی و توانمندی نیروها در همه حوزه ها اعم از آموزش، تجهیزات و آمادگی‌های همه‌جانبه از دیگر اهداف رزمایش است.

استان کرمانشاه به واسطه تنوع قومی و مذهبی همواره مورد توجه و علاقه دشمن بوده است

وی همچنین بیان داشت: به دلیل تنوع قومی و مذهبی که در استان کرمانشاه داریم از ابتدای پیروزی انقلاب و تحمیل توطئه ها علیه کشور این استان جزو مناطقی است که مورد علاقه دشمن بوده تا بتواند از این منطقه استفاده کند اما افتخار می‌کنیم که به دلیل بصیرت و ولایت پذیری مردم همیشه عکس آنچه را که دشمن انتظار داشته است رخ می دهد.

این مسئول افزود: درصد بالای شهدای استان اهل‌سنت و از منطقه اورامانات و شهرستان دالاهو هستند و این نشان می‌دهد که این مردم در کنار هم به خوبی دسیسه های دشمن را تشخیص دادند و ایستادگی کردند.

وی با اشاره به درگیری هایی که در منطقه اورامانات و مرزهای استان کرمانشاه طی چند سال اخیر رخ داده است، گفت: خوشبختانه امروز هم بیشترین سهم را مردم اورامانات در برقراری امنیت دارند.

سردار عظیمی ابراز داشت: در خصوص اربعین آنچه را که از سنوات گذشته در برنامه های نیروهای مسلح بوده حمایت می کنیم و امسال که مرز خسروی باز شده است با تمام بضاعتی که داریم از این حرکت معنوی حمایت خواهیم کرد.

وی بیان داشت: موضوع امنیتی در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد و نیروهای سپاه که ماموریت قرارگاه اربعین را عهده دار هستند از مدت ها پیش در مرز مستقر شده‌اند و آماده ارائه خدمات به زائرینی را که از این مرز قصد خروج دارند، هستند.

کد خبر 4729072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =