اقدامات لازم برای پیشگیری از بحران در گناوه انجام شود

گناوه- سرپرست فرمانداری گناوه گفت: آموزش و فرهنگ سازی لازم درجامعه جهت آگاهی دادن به مردم پیرامون عوامل موثردر پیشگیری از بحران امری بسیار ضروری و لازم است که بایددردستور کارقرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر غلامرضا مهرجو ظهر چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان گناوه با تقدیر از تلاش های همه دستگاه های مرتبط با ستاد بحران شهرستان گناوه اظهار داشت: با ورود به فصل پاییز و زمستان و اهمیت بحث سیل یا طوفان باید پیش بینی های لازم در شهرستان انجام شود.

سرپرست فرمانداری گناوه گفت: تاکید جدی ما بر آمادگی کامل همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان گناوه است تا در مواقع بحران و وقوع حوادث خسارات به حداقل ممکن تقلیل یابد.

وی ابراز داشت: بسیاری از حوادث غیرمترقبه قابل پیش بینی است لذا  همه دستگاه ها و ادارات پیش بینی ها و پیشگیری های لازم برای مقابله با مواقع بحرانی را انجام دهند تا بتوان در وقوع حوادث به خوبی شرایط را مدیریت کرد.

وی گفت:ضمن آمادگی کامل همه دستگاه ها در مواقع بحرانی، موضوع آموزش و فرهنگ سازی لازم در جامعه جهت آگاهی دادن به مردم امری بسیار ضروری و لازم است که باید در دستور کار قرار گیرد.

مهرجو خاطر نشان کرد:  فرهنگ سازی برای پیشگیری از وقوع بحران در سطح جامعه و بین عموم مردم، مدارس، دانشگاه ها و با همکاری دستگاه های مختلف از جمله جمعیت هلال احمر انجام شود.

سرپرست فرمانداری گناوه با اشاره به ضرورت مستند کردن حوادث رخ داده  در سال های گذشته گفت: مستند و مکتوب کردن حوادث رخ داده و تعیین نقاط قوت و ضعف در این حوادث کمک بسیار زیادی در مقابله با حوادث بعدی خواهد داشت.

وی بیان کرد: مستند کردن حوادث از موارد ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد ولذا هر دستگاه بنا به وظیفه خود این موارد را مستند و مکتوب کند.

وی یادآور شد: با توجه به شروع فصل پاییز و زمستان پیش بینی های لازم مانند لایروبی کانال های دفع آب، هرس درختان و فضای سبز سطح شهرها، دفع نخاله ها و موارد دیگر مدنظر دستگاه ها قرار گیرد تا با آمادگی کامل وارد این فصل ها شویم.

وی گفت: شهرستان گناوه از شهرستان های گردشگرپذیر در کشور و استان محسوب می شود و لازم است که هم در سیما و منظر شهری و هم حوادث غیر مترقبه اقدامات لازم در این شهرستان با جدیت انجام شود.

سرپرست فرمانداری گناوه ادامه داد: آموزش‌های لازم برای مقابله با حوادث و بحران هم در مدارس و هم برای اعضای و کارکنان عضو ستاد به صورت گسترده و جدی در دستور کار باشد.

مهرجو گفت: شهرداری سایتی برای دفن نخاله‌های ساختمانی تعیین کند و علاوه بر این سایت‌ها، آموزش‌های لازم در جامعه برای تفکیک پسماندها از مبدا در دستور کار باشد.

وی عنوان کرد: نصب تابلو و علایم در مکان هایی که احتمال وقوع حوادث وجود دارد حتما مدنظر باشد تا از وقوع حوادث در این مکان ها پیشگیری شود.

سرپرست فرمانداری گناوه گفت: بیمه کردن اموال منقول و غیر منقول و مسئولیت مدنی از موارد بسیار مهم و ضروری و حساس  است و در دستور کار ادارات باشد.

وی تصریح کرد: قبل از ساخت و اجرای  سازه ها در همه دستگاه ها اجرایی بخصوص شهرداری و اداره راه و شهرسازی  مجوزهای لازم از اداره آب  کسب شود تا در آینده دچار مشکل نشوند.

مهرجو بیان کرد: درخواست ما این است که با جدیت مسائل و مشکلات و موارد مرتبط با مواقع بحران در شهرستان پیگیری شود تا بتوان در راستای رفع آنها گام های موثری برداشت.

در این نشست ادارات و دستگاه های مختلف گزارشی از مشکلات و وضعیت شهرستان برای رویارویی و مقابله در مواقع بحرانی ارائه کردند.

کد خبر 4729079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =