۸۰۰ رشته مهارتی در مراکز علمی کاربردی کشور تدریس می شود

اراک- معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی کشور گفت: ۳۰۰ هزار دانشجو در ۸۰۰ رشته در دانشگاه علمی کاربردی کشور مشغول فراگیری مهارت هستند و به دنبال بازنگری در رشته های مهارتی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید احمدرضا پیش بین روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه‌های استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طی سال جاری تاکنون در پذیرش اولیه ۹ هزار نفر پذیرش شدند که تقریباً نیمی از پذیرش شدگان در مقطع کاردانی و نیم دیگر در مقطع کارشناسی هستند.

وی افزود: امسال برای نخستین بار از نظام جدید آموزش، یعنی روش ۶-۳-۳ دانشجو پذیرش شد. همچنین در کنکور سراسری به رغم اینکه دانشگاه‌ها ظرفیت خالی دارند، ولی حدود ۴۸ درصد شرکت‌کنندگان در کنکور انتخاب رشته انجام ندادند و پیش بینی می شود بخشی از این افراد به سمت مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی هدایت شوند.

پیش بین خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ترکیب دانشجویان این دانشگاه نسبت به سال‌های گذشته جوان است، برای نخستین بار بخشنامه شد که کلاس‌ها در طی هفته توزیع شوند.

وی ادامه داد: در سال آینده پذیرش در مقطع ارشد برای رشته های خاص به صورت پروژه محور پیگیری می‌شود و به دنبال این هستیم رشته ها در ۱۰ خوشه کلان دسته‌بندی شود تا تخصص‌ها جایگاه واقعی خودشان را پیدا کنند.

براساس این گزارش، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگر سخنان خود گفت: با توجه به اینکه ترکیب سنی دانشجویان دانشگاه در حال جوان شدن است، به دنبال ایجاد فضای شاد هستیم و برهمین اساس کانون ها و انجمن های فرهنگی در مراکز تاسیس شده و یا در حال تاسیس شدن است.

پیش بین با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم تا در هر مرکز یک کانون فرهنگی و یک انجمن علمی متناسب با ماموریت مرکز تاسیس شود افزود: تاکنون ۱۳۲ انجمن ورزشی، ۶۰۰ انجمن علمی دانشجویی و ۴۰۰ کانون فرهنگی در مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور فعال هستند.

وی ادامه داد: همچنین برای اولین بار در دانشگاه زمینه مجوز انتشار نشریه حاصل شده و تاکنون ۴۵ نشریه مجاز توسط انجمن های علمی در حال انتشار است.

به گزارش مهر، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اظهار داشت: تقویت واحد های مهارتی در دستور کار این دانشگاه قرار دارد و در همین ارتباط به دنبال این هستیم که در سرفصل رشته های موجود ۷۰ درصد به صورت عملی انجام شود و ۳۰ درصد بقیه نیز به روش نظری پیگیری گردد. بر اساس تجربه بالای ۷۵ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار شدند.

پیش بین با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی شهریه امسال دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: پذیرش قهرمانان ورزشی به صورت رایگان در رشته های ورزشی انجام می شود. چنانچه ورزشکار قهرمانی خوتست به رشته دیگری غیر از رشته ورزشی برود مشمول ۳۰ درصد تخفیف شهریه می شود.

وی بیان داشت: استان مرکزی از ظرفیت های خوبی در حوزه های مختلف بر خوردار است. ضروری دارد این ظرفیت ها شناخته شوند وتوسعه پیدا کنند. با این روند هم می تواند بستر خوبی برای مهارت ایجاد کند و هم می تواند باعث رونق تولید در کشور شود.

کد خبر 4729119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =