احداث رینگ ۳۰ متری دور تپه «مرادآب»/ ایجاد فضای سبز در دستور کار

کرج - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با اشاره به احداث رینگ ۳۰ متری دور تپه مرادآب، گفت: احداث این رینگ ارتباط میان نقاط بالا و پایین دست را برقرار می‌کند.

پیمان بضاعتی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اعتبار ساماندهی تپه مرادآب با ۷۲ هکتار در سال جاری را ۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این اعتبار برای فاز نخست این طرح است که به عنوان بخش عمومی تعریف شده است.

به گفته وی با استفاده از اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی در فاز نخست مطالعات آب‌های سطحی، ژئوتکنیک و نقشه برداری در حال انجام است، بحث اجرای آن نیز توسط سازمان سیما و منظر شهرداری کرج انجام خواهد شد.

رئیس سازمان‌سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه مطالعات فاز نخست طرح ساماندهی تپه مرادآپ تا یکماه دیگر به اتمام خواهد رسید، گفت: بعد از پایان مطالعات، شبکه معابر و روشنایی احداث می شود.

رینگ ۳۰ متری به عنوان یک راه دسترسی در واقع برقراری ارتباط میان نقاط بالادست و پایین دست تپه را انجام می  دهدبه گفته بضاعتی پور طرح ساماندهی تپه مرادآب مقرر است در دو جبهه اجرایی شود، در نخستین جبهه کاری، رینگی ۳۰ متری حول تپه مرادآب توسط معاونت فنی عمرانی شهرداری کرج در حال احداث است.

وی با تاکید بر اینکه رینگ ۳۰ متری به عنوان یک راه دسترسی در واقع برقراری ارتباط میان نقاط بالادست و پایین دست تپه را انجام می  دهد، گفت: حرکت گردشی با شیب ملایم در این رینگ موجب می شود که کاربری های فضاهای سبز، گردشگری و یا تفریحی ایجاد شده در نقاط بالادست به نقاط پایین متصل شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج در خصوص اقداماتی که در بخش عمومی تپه مرادآب تعریف و اجرایی خواهد شد، گفت: شبکه معابر دسترسی و فضای سبز باید احداث شود.

پیش بینی احداث باغ کتاب در طرح ساماندهی تپه مرادآب

بضاعتی پور گفت: ایجاد باغ کتاب، کاربری های گردشگری، تفریحی و دیگر موارد که البته انجام آن نیازمند جذب سرمایه گذار است از سال آتی اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از ورود سرمایه گذاران برای اجرای پهنه بندی ها و کاربری های طرح ابتدا باید زیرساخت های لازم آماده سازی شود، افزود: احداث شبکه معابر، دسترسی ها، تامین روشنایی، برق، آب و همچنین فضای سبز توسط سازمان سیما و منظر شهرداری کرج انجام خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اظهار امیدواری کرد که با جدیت اقدامات لازم پیگیری شود تا فاز نخست طرح ساماندهی تپه مرادآب که مشتمل بر تامین زیرساخت ها است در سال جاری به اتمام برسد.

کد خبر 4729304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =