دستگاه قضا از بخش تولید حمایت می کند/قضات مراقب کارت زردها باشند

بیرجند- رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر حمایت دستگاه قضایی در استان از بخش تولید و اشتغال گفت: اگر کارخانه ای با دستور قضایی تعطیل شود به قاضی کارت زرد داده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی صبح پنج شنبه در شورای معاونین، روسای حوزه های قضایی و دادستان های استان با اشاره به هفته دفاع مقدس بیان کرد: فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس باعث ثبت افتخاری بزرگ در تاریخ کشور  شده که باید ارج نهاده شود.

وی با بیان اینکه اگرچه جنگ هشت سال دفاع مقدس خسارت هایی را به بار آورد اما دستاوردهایی زیادی هم به دنبال داشت، گفت: ایجاد روحیه مقاومت در ملت ایران مهم ترین دستاورد بوده که بعد از گذشت ۳۰ سال آثار خود را در جهان اسلام به نمایش گذاشته است. 

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به بیاناتی از امام (ره) بیان کرد: امروز تفکر جهادی ملت ایران که دستاورد جهاد و انقلاب است در جهان صادر شده و فرهنگ مقاومت در بین‌ تمام ملت ها به چشم‌ می خورد.

وی با اشاره به برنامه های دشمن برای براندازی انقلاب بیان کرد: علی رغم توطئه های چهل ساله، ایران اسلامی با تفکر مقاومت و ایستادگی پرچم‌ پیروزی را به اهتزاز درآورده است.

ضرورت دفاع دستگاه قضایی از دستاوردهای انقلاب

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی اظهار کرد: وظیفه داریم از فرهنگی را که طی چهل سال سختی و مقاومت در برابر توطئه های دشمن به دست آوردیم حفاظت کرده و به دیگر کشورها القا کنیم تا اسلام سربلند بماند. 

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در حفظ این فرهنگ و دستاوردهای نظام و انقلاب نقش مهمی دارد، افزود: نقش قاضی در صدور دستورات انقلابی بسیار مهم بوده و اگر دستگاه قضایی در حفظ این دستاوردها اقدام کند سایر دستگاه ها این راه را طی خواهند کرد.

حجت الاسلام حمیدی خواستار حمایت از تولید و اشتغال شد و افزود: با توجه به شرایط اقتصادی در کشور بیش از چیزی نیازمند ایجاد اشتغال هستیم.

وی ادامه داد: همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس با جنگ تمام عیار نظامی دشمن رو به رو بودیم، در شرایط کنونی هم در جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن قرار داریم و می طلبد مردم و دستگاه ها با اتحاد و همدلی در برابر این توطئه مقاومت کنند.

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه دستگاه قضایی وظیفه حمایت از تولید و سرمایه گذاری را دارد، افزود: اگر فردی به دنبال تولید، اشتغال و کارآفرینی باشد باید مورد حمایت جدی در دستگاه قضایی قرار گیرد.

ورود جدی دادستان ها به مبارزه با فساد

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید هیچ قاضی در محاکم تصمیمی بگیرد که اخلالی در تولید به وجود آورد، افزود:‌ هیچ کارخانه و واحد تولیدی نباید تعطیل شود و اگر در شهرستانی واحدی با دستور قضایی تعطیل شود، قاضی مربوطه کارت زرد می گیرد.

 وی حمایت از تولید را خط قرمزی برای دستگاه قضایی دانست و افزود: اگر شخصی با سیاستی غلط در واحد تولیدی بخواهد جرمی کند، دادستان باید با این فساد مقابله کند.

حجت الاسلام حمیدی بیان کرد: در هر مکان باید جلوی فساد را گرفت اما در عین حال مواظب باشید که این رسالت به اصل اشتغال و تولید خللی وارد نکند. 

وی با بیان اینکه تیمی در استان برای رصد عملکرد شهرستان ها تشکیل می شود، اظهار کرد: ارتباط دستگاه های قضایی با مردم مورد توجه قرار گیرد و نباید درب اتاق قاضی و دادستان به روی مردم بسته باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی خواستار جلب اعتماد مردم شد و افزود: مسئولان و دستگاه های قضایی برای شرکت در مراسمی مانند نماز جمعه نباید از درب خصوصی وارد شوند و همواره  در بین مردم باشند. 

فاصله بین مسئولان قضایی و مردم رفع شود

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه نباید بین مسئولان و مردم فاصله ایجاد شود، افزود: از معاونین و روسای حوزه های قضایی و داستان ها انتظار می رود ضمن رعایت مسائل قانونی در حفظ ارتباط با مردم تلاش کنند.

وی خواستار حفظ سلامت سازمانی و مبارزه با فساد شد و افزود: مبارزه با فساد درون سازمانی و برون سازمانی مورد توجه قرار گیرد چراکه مردم فساد دستگاه قضایی و مجموعه ادارات را به هیچ عنوان نمی پذیرند.

حجت الاسلام حمیدی خواستار تزکیه نفس و مبارزه با شیطان ها و شیطان صفت ها از سوی مسئولان دستگاه های قضایی شد و افزود: همچنین پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های احتمالی مورد توجه ویژه باشد.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی باعث افزایش طلاق و اختلافات خانوادگی می شود، گفت: اختلافات حقوقی، خانوادگی و طلاق زیبنده نظام و استانی مانند خراسان جنوبی نیست. 

حجت الاسلام حمیدی با بیان اینکه وجود حتی یک مورد از اختلافات خانوادگی و حقوقی در سال هم مضر است، افزود: رسانه ها، خانواده و مسئولان در این زمینه فرهنگ سازی کنند تا زندان ها از مجرم پر نباشد.

دفاع ویژه از حقوق عامه

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی خواستار توجه به حقوق عامه شد و گفت: اگر کسی به خود اجازه دهد به حقوق مردم تجاوز کند، دادستان باید شاکی پرونده باشد.

وی با بیان اینکه حقوق مردم با اقدامی نابه جا مورد تعرض قرار نگیرد و اگر این امر منجر شد دادستان نباید شب را راحت بخوابد، افزود: همچنین توجه به مسائل فرهنگی و معنوی در دادگستری ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه نمازهای جماعت در ادارات و دادگستری ها مهم شمرده شود، گفت: یک ربع برای نماز وقت بگذاریم هیچ خللی به کار وارد نمی شود.

کد خبر 4729338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =