پذیرش ۳ هزار و ۲۰۰ دانشجوی جدید در دانشگاه امیرکبیر

معاوم آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ دانشجوی جدید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد حسین کریمیان در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه دارای ۵۳۰ عضو هیات علمی است و درحال حاضر نیز ۱۳ هزار دانشجو دارد.

وی افزود: برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ تعداد ۳ هزار و ۲۰۰ دانشجو جدید در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرش شده اند.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: این دانشگاه جز دانشگاه های یک و دو در حوزه فنی و مهندسی ایران است بنابراین آموزش و پژوهش در رده بالا به دانشجویان ارائه می شود.

کریمیان با بیان اینکه اولویت در دانشگاه تحصیل است، افزود: فضای دانشگاه با دبیرستان متفاوت است و فعالیت های آموزشی و پژوهشی برعهده خود دانشجو است این درحالی است که دانشگاه کمک می کند اما مسئول تمام اقداماتی که انجام می شود خود دانشجو است.

وی عنوان کرد: در دانشگاه در سال اول فشار تحصیل بسیار بالا است که لازم است دانشجویان تلاش بیشتری در این سال داشته باشند.

معاون آموزشی دانشکاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشجویان لازم است ارتباط خود را با خانواده ها حفظ کنند.

حجت الاسلام سید مهدی میراحمدی نیز در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: لازم است دانشجویان در رسیدن به مقصد برنامه داشته باشند تا بتوانند به درستی مسیر دانشجویی را طی کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه دانشجویان باید عوامل کامیابی و ناکامی مسیر تحصیل و دانشجویی را بدانند، افزود: دانشجویان عزیز از امروز باید سختگیرانه برای خود اهدافی را تعیین کنید و در دوره دانشجویی پیوسته خودتان را ارزیابی کنید.

حجت الاسلام میراحمدی اظهار داشت: محیطی که در آن ورود پیدا کردید با ساختارهای و قوانین اداره می شود. آگاهی از این قوانین کمک می کند که به درستی مسیر را طی کنید.

وی عنوان کرد: دانشگاه ظرفیت های طلایی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد اما دانشجویانی از این فرصت استفاده می کنند که همت بلند و عزم و اراده جدی داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه دارای ظرفیت‌های زیادی برای پیشرفت و رسیدن به قله‌های افتخار برای دانشجویان است زیرا محیط دانشگاه رقابتی است که باید خود را برای قرار گرفتن در محیط آموزشی آماده کنید.

کد خبر 4729467

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =