موافقت حماس با طرح ابتکاری گروه های فلسطینی برای تحقق آشتی ملی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس موافقت بی قید و شرط جنبش متبوعش با طرح ابتکار گروه های فلسطینی برای پایان دادن به دودستگی و اختلافات داخلی فلسطین و تحقق آشتی و وحدت ملی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معا، هیاتی از گروه های فلسطینی امروز پنجشنبه با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در دفترش در شهر غزه دیدار کرد.

هنیه در این دیدار اعلام کرد که جنبش متبوعش با طرح صادقانه گروه های فلسطینی برای تحقق آشتی ملی موافق است.

وی اشاره کرد که موافقت جنبش متبوعش با این طرح کاملا غیر مشروط و به منظور تقدیر از مسئولیت پذیری گروه های فلسطینی به منظور پیشبرد آشتی ملی است.

رهبر حماس تصریح کرد که به رغم برخی ملاحظات در مورد برخی بندهای این طرح، حماس با آن موافقت کرده است.

طرح ابتکاری گروه های فلسطینی شامل تشکیل دولت وحدت ملی نهایتا تا پایان سال جاری، یکپارچه سازی قوانین انتخابی نهادهای فلسطینی، ازسرگیری نشست های کمیته مسئول برگزاری انتخابات شورای ملی و برگزاری انتخابات جامع تا اواسط سال آینده می باشد.

این طرح را گروه های جهاد اسلامی، جبهه خلق و دمکراتیک برای آزادی فلسطین، حزب خلق، جنبش ابتکار ملی، فدا، جبهه خلق فرماندهی کل و جنبش صاعقه ارائه داده اند.

اسماعیل هنیه خاطرنشان کرد که جنبش متبوعش تمامی امکانات و توانمندی های خود را برای اجرای این طرح در اختیار گروه های فلسطینی قرار خواهد داد.

هنیه از گروه های فلسطینی به خاطر ارائه این طرح و حرص و پافشاری بر تحقق آشتی ملی تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود که این طرح در لحظه ای مهم و حساس ارائه شده و مبتنی بر دیدگاه های مشترک بین گروه های فلسطینی است.

هنیه اظهار داشت که جنبش حماس این طرح را از طریق یحیی سنوار رئیس دفتر سیاسی خود در غزه دریافت کرده و آن را به طور کامل و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار داده است.

در همین راستا، خالد البطش از رهبران جهاد اسلامی موافقت جنبش حماس با طرح ابتکاری گروه های فلسطینی را ستود.

البطش به عنوان سخنگوی گروه های ارائه دهنده این طرح از جنبش فتح و در راس آن محمود عباس خواست موافقت خود را با این طرح برای تحقق آشتی و وحدت ملی اعلام کند.

وی افزود که موافقت با این طرح، به ملت فلسطین این امکان را می دهد که یکپارچه و دست در دست هم با معامله قرن و چالش های پیش روی مساله فلسطین مقابله کند.

کد خبر 4729617

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =