خیرین مدرسه ساز ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه کردند

شیراز- مدیر کل آموزش و پرورش فارس، اعلام کرد: توسط خیرین مدرسه ساز ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه ساخت فضای آموزشی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی عکسر نجفی ظهر پنجشنبه در اولین همایش «شکوه احسان»، افزود: اعتقاد دارم انجام کار خیر در فارس به یک فرهنگ مبدل شده است و علی رغم همه فشارهای اقتصادی در اردیبهشت ماه خیرین مدرسه ساز استان بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه تقبل کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه وظیفه همه به عنوان خادمین مردم در عرصه تعلیم و تربیت اینست که قدم های بزرگی را در عرصه آموزش بردارند، افزود: لزوم همکاری بین کمیته امداد و آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست، زیرا جامعه فرهنگی و معلمین رتبه اول را در گروه های جامعه دارند.

نجفی با اشاره به اینکه بدنه اصلی آموزش و پرورش مومن ترین افراد در اجرای آموزه های دینی هستند و در کمک به افراد کمتربرخوردار، همیشه در صف اول بودند، اظهار کرد: آنان با درک عمیق از این ضرورت اجتماعی به کمک مستمندان می پردازند و در کنار کمیته امداد هستند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش فارس، امروز مسائلی اقتصادی به عنوان سرپوشی بزرگ بر تمام مسائل جامعه قرار گرفته است؛ در آینده چه کسانی سرنوشت مردم را به عهده خواهند داشت با توجه به اینکه رفته رفته به شکلی می شود که هرکس پول دارد حرفش شنیده می شود و اگر چنین باشد در نسل های آینده در میان مدیران شاهد افراد رنج کشیده نیستیم.

نجفی با اشاره به اینکه لایه های ضعیف جامعه با حضور در جبهه های دفاع مقدس در کنار سایر مردم رشادت ها را رقم زدند، تاکید کرد: اگر حضور درد کشیده ها و محرومین را در لایه مدیران نداشته باشیم نباید امید به ادامه حیات انقلاب داشت.

ویی با تاکید بر اینکه کمیته امداد فارس امروز ۲۵ هزار دانش آموز بی بضاعت را تحت پوشش قرار داده است، اعلام کرد: گرایش به سمت امور خیر هم در جامعه در حال افزایش است و علی رغم همه فشارهای اقتصادی در اردیبهشت ماه خیرین مدرسه ساز استان بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه تقبل کردند و در جشن عاطفه ها ثابت خواهیم کرد بازهم فارس در قله است.

کد خبر 4729622

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =