سفراي سه كشور فرانسه، آلمان و انگليس درديدارامروز صبح خود با دبير شورايعالي امنيت ملي فاجعه زلزله بم را به دولت و ملت ايران تسليت گفته و همبستگي فعال سه كشور جهت همكاري و كمك رساني به ايران را اعلام كردند.

به گزارش خبرگزاري مهر ، سفراي سه کشور مراتب تشکر دولتهاي خود را از اقدامات دولت ايران براي ايجاد اعتماد در جامعه بين المللي در زمينه فعاليتهاي هسته اي خود اعلام کردند. آنها همکاريهاي جديد ايران و اروپا در زمينه مسائل هسته اي را صرفا يک بخش از همکاريهاي جديد خوانده و براراده اروپا در مورد يک فرايند کلي جديد اعتماد عميق و دراز مدت بين ايران و اروپا تاکيد کردند.
سفراي سه کشور، اقدامات اعتماد سازي را از سوي دو طرف "متقابل" خوانده و شروع همکاري هاي فراگير و جديد بين ايران و اروپا را براي دو طرف به يک اندازه مهم خواندند.
سه سفير، سفرسولانا مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در ژانويه سال جديد به تهران را بسيار مهم ارزيابي کرده و اظهار داشتند  وي از طرف کل اتحاديه اروپا براي گفتگو در مورد مبناي همکاريهاي جديد با ايران عازم تهران هستند.
آنها آمادگي سه کشور براي همکاري با ايران براي فعال شدن روند عادي سازي خاورميانه از سلاحهاي کشتار جمعي را ابراز نموده و برعلاقه مندي کشورهايشان براي همکاريهاي جديد با ايران تاکيد کردند.
دکتر روحاني دبير شورايعالي امنيت ملي با ابراز تشکر از اعلام همبستگي سه کشور آلمان، انگليس و فرانسه نسبت به زلزله بم اين حادثه را يک فاجعه ملي براي ايران خواند و اعلام کرد دولت ايران در اين مرحله به نيازهاي اوليه مردم واسکان موقت آنها خواهد پرداخت و درمرحله دوم شهر تاريخي بم را با کمک مردم ايران و کمک هاي بين المللي به طور کامل بازسازي خواهد کرد.
دبير شورايعالي امنيت ملي با اشاره به همکاريهاي ايران و سه کشور اروپايي درحل و فصل بحران هسته اي گفت: اين همکاري مورد توجه جامعه جهاني قرار گرفته و موفقيت اين پروسه مي تواند به عنوان مدلي جهت حل و فصل مسالمت آميز مسائل پيچيده جهاني مورد استفاده قرارگيرد. دکتر روحاني عادي سازي خاورميانه از سلاحهاي کشتار جمعي را يکي از مهمترين محورهاي همکاري ايران و اروپا خواند و آمادگي تهران براي شروع ديالوگ دراز مدت بين ايران و اتحاديه اروپا را اعلام کرد.
وي روح بيانيه تهران را بناي يک اعتماد جديد بين ايران و اروپا خوانده و بر توجه به اين هدف مهم تاکيد کرد.
کد خبر 47297

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =