برنامه‌ریزی مناسب واولویت بندی پروژه‌ها موجب توسعه کردستان می شود

سنندج - استاندار کردستان گفت: با برنامه‌ریزی مناسب، جلوگیری از اتلاف منابع و با اولویت‌بندی پروژه‌ها، می توانیم کارهای بزرگی در استان انجام دهیم رو به توسعه حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه پنجشنبه در پنجمین جلسه شورای اداری و مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره شهید رجایی استان کردستان که با حضور جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد، اظهار داشت: انتخاب مدیران برتر نه به معنای کم کاری سایرین بلکه نشانه تلاش بیشتر مدیران منتخب و کارشناسان آنان است.

وی افزود: همه مدیران کردستان باید نمونه باشند و با توجه به عقب ماندگی های استان لازم است با پیگیری های شبانه روزی، حداقل از میانگین کشوری بالاتر باشیم و روزی باید به خودمان تبریک بگوییم که در شاخص توسعه در رتبه های برتر کشور قرار بگیریم.

استاندار کردستان ادامه داد: در استان تعداد زیادی پروژه نیمه کاره با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۶۰ درصد داریم که هر ساله اعتباراتی به این پروژه تعلق می گرفت اما به سرانجام نمی رسید، لذا از سازمان مدیریت خواستم که آنها را اولویت بندی کند.

مرادنیا یادآور شد: با برنامه ریزی مناسب، جلوگیری از اتلاف منابع و با اولویت بندی پروژه ها، می توانیم کارهای بزرگی در استان انجام دهیم.

وی بیان کرد: کردستان در حوزه های مختلف بویژه سرمایه گذاری و اشتغال به کارهای جدی نیاز دارد اما یکی از گله مندی های همیشگی سرمایه گذاران طولانی بودن زمان صدور مجوزها و اتلاف وقت است.

استاندار کردستان در این خصوص از مدیران خواست با توجه به تاثیر سرمایه گذاری ها در ایجاد اشتغال و خلق ثروت در استان، روند صدور مجوزها را تسریع بخشند.

مرادنیا با یادآوری عقب ماندگی های استان در حوزه زیرساخت نیز، گفت: نباید به تخصیص ها قناعت کنیم و لازم است به جد پیگیر توسعه راه، راه آهن و گردشگری باشیم.

وی رویکرد استان در حوزه فرهنگی طی دو سال گذشته را نیز مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید مشارکت مردم را بیشتر به کار بگیریم، با مردم مهربان تر باشیم، خودمان را در کنار مردم ببینیم و زمینه حضور مردم را فراهم کنیم.

استاندار کردستان افزود: رسانه ها با انتقاد درست و منصفانه، می توانند نقش بسیار مهمی در توسعه استان داشته باشند و مدیران باید رسانه ها را همکار خود در توسعه قرار دهند، همه انتقادهای آنها نادرست نیست، بلکه آنها را باید بپذیریم و از آنها استفاده کنیم.

مرادنیا در این جلسه از مدیران استانی خواست در انتخاب مدیران شهرستان ها با فرمانداران هماهنگی کنند، ادامه داد: مدیران باید در شهرستان ها مستقر باشند.

گفتنی است در پنجمین جلسه شورای اداری کردستان و جشنواره شهید رجایی از ادارات دامپزشکی، اقتصاد و دارایی، آب و فاضلاب روستایی، جهاد کشاورزی ، آموزش فنی و حرفه ای، بیمه سلامت، بهزیستی، کمیته امداد و تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به عنوان دستگاه های برتر تجلیل شد.

کد خبر 4729806

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =