مراکز برگزاری آزمون در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی شد

معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر تقریباً در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی مراکز برگزاری آزمون تاسیس، تجهیز و راه اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی در مراسم افتتاح مرکز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که در روز پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ برگزار شد، تاکید کرد:  در قالب اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، زیرساخت های حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی توسعه چشمگیری داشته است.

وی گفت: این زیرساخت ها علاوه بر ارتقای کیفیت آموزش علوم پزشکی، بسترهای حضور دانشگاه ها در عرصه های مختلف ملی و بین المللی را فراهم ساخته است.

لاریجانی ضمن یادآوری دستاوردهای برنامه تحول در آموزش، اظهار داشت: توسعه این زیرساخت ها باعث حضور تعداد بیشتری از دانشگاه های علوم پزشکی در رتبه بندی های بین المللی و توسعه برگزاری دوره های علمی و آموزشی مشترک با مراکز علمی سایر کشورها شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: با برنامه های بین المللی که دنبال می شود توسعه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی از جمله برنامه هایی است که دنبال می شود.

وی با ابراز خرسیندی از ایجاد زیرساخت‌های مناسب در دانشگاه های علوم پزشکی نظیر مرکز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از تلاش های صورت گرفته در این دانشگاه و سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای ایجاد مراکز استاندارد برگزاری آزمون های دانشگاهی، ملی و بین المللی تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: با ایجاد این مراکز و ایجاد زیرساخت‌های فناوری، اکثر آزمون های علوم پزشکی به صورت الکترونیک برگزار می شود، که این امر ارزشیابی داوطلبان و فراگیران را به نحو بسیار مطلوبی ارتقا داده است.

در این مراسم مرکز بین المللی آزمون های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مساحتی حدود ۱۳۴۰ متر، با ۶۸۰ ایستگاه برگزاری آزمون های الکترونیک که قابلیت ارتقا تا ۸۵۰ ایستگاه را دارد و ۱۰ سرور، توسط معاون آموزشی وزارت بهداشت افتتاح شد.

کد خبر 4729946

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =