سیاست دفاعی و منطقه‌ای ایران مقاومت فعال خواهد بود

انزلی- معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به هراس آمریکا از قدرت دفاعی ایران، گفت: سیاست دفاعی و منطقه‌ای ایران مقاومت فعال خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اصغر شکراللهی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز انزلی با اشاره به اینکه تکلیف در شرایط زمانی و مکانی متفاوت است، اظهار کرد: در هشت سال دفاع مقدس با سلاح در برابر دشمن بعثی ایستادگی کردیم.

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده امروز در جامعه اسلامی مدیریت است، افزود: در دوران دفاع مقدس با مدیریت جهادی و روحیه انقلابی در برابر دشمن به پیروزی رسیدیم امروز نیز با توجه به شرایط جامعه نیازمند وجود همان مدیریت هستیم.

دفاع همه جانبه نخستین سیاست انقلاب در برابر دشمن

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه در ادامه با اشاره به اینکه در طول ۴۰ سال گذشته گام‌های مهمی در راستای سیاست‌های جمهوری اسلامی برداشته شده است، گفت: دفاع همه جانبه نخستین سیاست انقلاب در برابر دشمن بود.

وی با بیان اینکه در این گام تنها دشمن بعثی نبود بلکه استکبار جهانی و قدرت‌های بزرگ با ۳۷ کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم حضور داشتند، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس با هدایت‌های داهیانه بنیانگذار انقلاب به پیروزی رسیدیم.

سردار شکراللهی دومین گام بعد از دفاع مقدس را اصل بازدارندگی عنوان و بیان کرد: در این گام به دنبال تقویت و افزایش توان و تجهیزات نظامی در صنعت دفاعی کشور بودیم که به خودکفایی رسیدیم براساس آیات قرآن کریم ملت‌های مسلمان باید در برابر تهدیدات ایستادگی کرده و عقب نشینی نکنند.

وی با اشاره به نشست سازمان ملل و سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر حمله به جمهوری اسلامی و اتهام حمله به پالایشگاه ارامکو عربستان، افزود: ما از قبل پاسخ ترامپ و روسای جمهور سابق این کشور را داده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه افزایش قدرت دفاعی و تهاجمی اصل سوم است که بعد از پیروزی انقلاب در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: آمریکا امروز سیاست دفاعی و تاکتیک‌های عملیاتی خود برابر جمهوری اسلامی ایران را در منطقه خلیج فارس با توجه به قدرت دفاعی ما تغییر داده است.

وی ادامه داد: در گذشته آمریکا با تبلیغات گسترده وارد خلیج فارس می‌شد اما امروز سیاست‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران سبب شده تا این کشور نتواند ناوهای خود را با تبلیغات سنگین وارد آب‌های خیلج فارس کند بلکه به صورت مخفیانه وارد می شود.

اجازه تجاوز به هیچ کشوری داده نمی شود

سردار شکراللهی با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی راهبردی ارتش در خلیج فارس و دریای عمان هرگز اجازه هیچ گونه تعرضی را به آمریکا نخواهد داد، اظهار کرد: امروز مسیر عزت و بالندگی نیروهای مسلح ما به گونه‌ای است که ناوهای آمریکا بیرون از آب‌های خلیج فارس یا در آبهای بین المللی حضور یافته و بر عرشه ناوهای خود کیسه‌های شنی قرار می دهند که این نشان دهنده ترس آنها از قدرت دفاعی ایران است.

وی با تأکید براینکه اقتدار، عزت و قدرت نیروهای دفاعی جمهوری اسلامی امروز در منطقه بر همگان آشکار شده است، گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب هرگونه تهدیدی پاسخ داده خواهد شد. وضعیت امروز منطقه‌ای به گونه‌ای است که هیچ جنگی ما را تهدید نمی کند اما نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همچنان این اقتدار را حفظ کرده و هرگونه تهدید زمینی، هوایی و دریایی را به شدت پاسخ خواهند داد.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه سیاست تعهد در برابر تعهد بود که سبب تغییر روند برجام در چارچوب آن شد، تصریح کرد: در بحث راهبردی و استراتژی سیاست دفاعی و منطقه‌ای ما بر اساس فرمایش رهبری، مقاومت فعال خواهد بود که بر اساس آن نیروهای مسلح ایران پاسخ هر متجاوز را خواهند داد چنانچه که در بحث سقوط پهپاد آمریکایی و گرفتن کشتی انگلیسی و دستگیری تفنگداران آمریکایی این سیاست انجام شد.

کد خبر 4730096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =