۳۲ محصول موفق به اخذ گواهینامه دریایی شدند

با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۳۲ محصول موفق به اخذ گواهینامه دریایی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، یکی از صنایعی که در این روزها به فضای نوین کسب و کار ورود کرده، صنعت حمل و نقل دریایی است؛ صنعتی بزرگ و پر از نواقص فناورانه که فقط به همت جوانان تحصیل کرده داخلی و متخصصان می تواند به جایگاه واقعی خود برسد.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله نهادهایی است که با تشکیل گروهی تحت عنوان گروه دریایی گامهایی در جهت توسعه این صنعت برداشته است و با یاری گرفتن از شرکتهای دانش بنیان، درهای جدیدی از ورود فناوری را به این عرصه پرتلاطم گشوده است.

یکی از این اقدامات، حمایت از استانداردسازی محصولات دریایی ساخت داخل است. محصولاتی که به یمن خرید از دیگر کشورها در سال های گذشته چندان توجهی به آنها نمی شد و در حلقه تولید و تجاری سازی مغفول مانده بودند. اما در سالهای اخیر که به رونق تولید داخل شهره است، تلاش می شود که بازار محصولات ساخت داخل رونقی دوباره بگیرد و این صنعت روی پای متخصصان ایرانی قد علم کند.

محصولات تولیدی برای قابلیت استفاده در دریا یا به عبارتی تجاری‌سازی، نیاز به اخذ گواهینامه‌های دریایی دارند؛ به همین دلیل گروه دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در طی این چند سال تلاش کرده است تا اخذ گواهینامه های ضروری برای محصولات دریایی را تسهیل کند.

بر همین اساس، تاکنون ۳۲ محصول با حمایت ستاد موفق به اخذ گواهینامه دریایی شده‌اند که این عدد با تلاش شرکت های دانش بنیان و حضور متخصصان به عدد قابل قبولی خواهد رسید. این روند رو به رشد می تواند گواهی باشد بر آینده ای روشن در صنعت دریایی کشور. آینده ای متکی به توانمندی جوانان ایرانی و بر پایه محصولاتی بومی و داخلی.

کد خبر 4730748

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =