حضور نهضت جهانی گفتمان خانواده در رویداد جهانی اربعین

نهضت جهانی گفتمان خانواده با هدف جهانی سازی گفتمان خانواده و ترویج فرهنگ تشکیل خانواده در رویداد جهانی اربعین حضور پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نهضت جهانی گفتمان خانواده با هدف جهانی سازی گفتمان خانواده و مطالبه گری از نظام سلطه در سطح بین الملل، ترویج فرهنگ تشکیل خانواده در جوامع مختلف به ویژه جوامع مسلمان، شبکه سازی فعالیت های فعالین خانواده داخلی و خارجی و ارائه  دستاوردهای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در عرصه خانواده و اهداء این الگو به سایر ملل مسلمان کار خود را آغاز کرده است.

از دیگر اهداف این نهضت به توجیه نخبگان و دغدغه مند سازی گروه مرجع داخلی و خارجی و ایجاد مطالبه بین المللی، مساله سازی برای متدینین، جلب مشارکت اجتماعی در عرصه خانواده و تولید محتوای فاخر (مستند سازی) از تجارب و رمز موفقیت در خانواده های موفق نیز می توان اشاره کرد.

نهضت جهانی گفتمان خانواده با استفاده از ظرفیت های فعالین اربعین، فعالین خانواده و فعالین رسانه ای در سطح ملی و بین المللی مطالبه گری و گفتمان سازی موضوع خانواده را در دستور کار خود قرار داده است.

در این نهضت با تولید، توزیع و جریان سازی محتوایی ضمن نمایش نقشه دشمن بشریت علیه خانواده با نمایش الگوی  خانواده طراز مسلمان  به اثبات جبهه حق و نفی طاغوت خواهیم پرداخت.

نهضت جهانی گفتمان خانواده یکی از بزرگترین نمونه های بیرونی پویش بزرگ «هم سرنوشتیم» با محوریت موضوع خانواده است. در مراسم اربعین امسال طی طول مسیر پیاده روی نجف تا کربلا نیز با برپایی ۴۰ دوره نمایشگاهی، استقرار مُبلغ و مشاور، برپایی، مسابقه و توزیع محصولات فرهنگی مرتبط با خانواده در ۷ محور ۱۰ کیلومتری مسیر پیاده روی با پرداختن به موضوعات نمایش نقشه دشمن، خانواده طراز، تولد(جمعیت)، تربیت، تغذیه و طب، ازدواج، معیشت و معنویت با فعال سازی ۴۵۰ موکب ایرانی و ۴۰ موکب عراقی نقشه مفهومی خانواده را به نمایش خواهد گذاشت.

فرآیند کلی فعالیت های خانواده محور در اربعین امسال ابتدا جریان سازی دعوت خانوادگی و آموزش برای حضور خانوادگی، واسطه گری تبادل ظرفیت ها، تامین و پشتیبانی محتوا و بعد از آن پشتیبانی استقرار، بهره برداری رسانه ای، تجربه نگاری، کنترل و نظارت و جلب مشارکت خواهد بود.

همچنین نهضت گفتمان جهانی خانواده برای پیش برد اهداف متعالی خود فراخوان های عملیاتی که به شرح ذیل اعلام می گردد را در دستور کار خود قرار داده است:

 فراخوان و مکاتبه دریافت ایده های خانواده محور اربعین به صورت عمومی و فعالین تخصصی خانواده

 فراخوان ثبت نام خادمین اربعین خانواده

 فراخوان ثبت نام موکب های متقاضی جهت دریافت بسته های فرهنگی، نمایشگاهی، استقرار مَبلغ و مشاور

 فراخوان جلب مشارکت های خانواده محور در اربعین نظر کالسکه و غیره

در پایان لازم به ذکر است پل ارتباطی مردم با نهضت گفتمان جهانی خانواده از طریق همه پیام رسان ها با شماره ۰۹۱۲۰۹۲۹۵۹۸، سایت hamsarneveshtim.ir و صفحات پویش «هم سرنوشتیم» در شبکه های اجتماعی است.

کد خبر 4731092

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =