صادرات ۶۲۴ هزار تن کالا از مازندران

نوشهر- ناظر گمرکات مازندران از صادرات بیش از ۶۲۴ هزار تن کالا در نیمه اول امسال خبر داد.

علی یوسفی منش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تراز تجارت خارجی گمرکات استان مازندران منتهی به شهریور ۱۳۹۸ مثبت بوده و به بیش از ۵۰۸ میلیون دلار رسیده است.

وی افزود: در نیم سال نخست سال جاری بیش از یک میلیون و ۸۳۸ هزارتن انواع کالا از ۲۶ کشور جهان مانند روسیه ، امارات متحده عربی ، آلمان، ترکیه ، قزاقستان ، سوئیس و... به ارزش ۶۲۶ میلیون و ۹۷۶ هزار دلار از طریق گمرکات استان مازندران شامل نوشهر، امیرآباد وفریدونکنـار وارد کشور شده که نسبت به مدت مشـابه در سال ۹۷ به ترتیب از نظر وزنی و ارزشی ۲۰ و ۴۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد:اقلام عمده کالاهای وارداتی گمرکات مازندران شامل جو دامی به ارزش ۱۹۹ میلیون و ۵۶۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۳۱ درصد، ذرت دامی به ارزش ۱۹۰ میلیون و ۸۳۴ هزاردلار و سهم ارزشی ۳۰ درصد، چربی ها و روغن های حیوانی به ارزش ۱۶۴ میلیون و ۱۱۷ هزار دلارو سهم ارزشی ۲۶ درصد، روغن پایه به ارزش ۱۰میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و سهم ارزشی یک درصدو وسایل برقی به ارزش ۹ میلیون و ۵۹۵ هزار دلار و سهم ارزشی یک درصد بوده است.

ناظر گمرکات مازندران گفت:همچنین طی همین مدت، درآمد گمرکات مازندران از مرز ۹۴۲ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال گذشت که رشد ۳۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

وی یادآور شد: طی شش ماهه سال۹۸ ، بیش از ۶۲۴ هزارتن انواع کالا به ارزش ۱۱۸ میلیون و ۶۶۱ هزار دلاراز طریق گمرکات نوشهر، امیرآباد ، آمل ، ساری و فریدونکنار به کشورهای عراق، قزاقستان ، فدراسیون روسیه، ترکمنستان، افغانستان، امارات و... صادر  شده است که از نظر وزنی ۵۱ درصد رشد داشته است.

این مسئول افزود:اقلام عمده صادراتی گمرکات مازندان در این مدت به ترتیب فرآورده های لبنی به ارزش ۶۷ میلیون و ۳۳۷ هزار دلار و سهم ارزشی ۵۷ درصد، بستنی به ارزش ۱۱ میلیون و۱۶۵ هزاردلار و سهم ارزشی ۹ درصد، سیمان به ارزش ۹ میلیون و ۶۸۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۸ درصد، مواد پلاستیکی به ارزش ۶ میلیون و ۳۴۲ هزاردلار و سهم ارزشی ۵ درصد و کاغذ به ارزش ۲ میلیون و ۴۱۳ هزار دلار و سهم ارزشی ۲ درصد بوده است.

وی گفت: همچنین از طریق گمرکات مازندران ۴۵۸ کیلوگرم هدیه و سوغات به ارزش یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون ریال وارد مازندران گشته و بیش از یک هزار و ۶۲۲ کیلو گرم به ارزش یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هدیه و سوغات از مازندران صادر شده که به ترتیب رشد ارزشی ۷۹ و ۱۰۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد.

یوسفی منش اظهار داشت:طی همین مدت ۸ هزار تن ریل آهن مستعمل ، میله توپر مستعمل و تخته به ارزش ۱۰میلیون و۳۹۱ هزار دلار از طریق گمرکات استان مازندران به مقصدپاکستان، عراق ترانزیت خارجی شده است.

کد خبر 4731207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =