تقوا در انجام مسئولیت نیاز امروز جامعه اسلامی است

همدان - امام جمعه همدان بابیان اینکه هیچ ذخیره ای برای آخرت به اندازه تقوا سفارش نشده است، گفت: تقوا در انجام مسئولیت نیاز امروز جامعه اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر یکشنبه در جلسه درس اخلاق مدیران استان همدان که در استانداری همدان برگزار شد با دعوت حاضران به رعایت تقوا اظهار داشت: هیچ ذخیره ای برای آخرت به اندازه تقوا سفارش نشده است.

وی با اشاره به این که دنیای مادی فانی است، اظهار کرد: در قیامت چند دسته از مردم  بسیار حسرت می خورند که یکی از آن ها گروهی است که در دنیا تنها مشغول جمع کردن مال بوده و هیچ انفاقی در راه خدا نداشته است.

امام جمعه همدان افزود: انسان زمانی که از دنیا می رود تازه متوجه می شود که خبر اصلی در آن طرف است و در شب اول بیدار می شود و می فهمد که هیچ خبری در این دنیا نبوده است.

وی با بیان این که بیدار شدن در شب اول قبر بسیار دیر است و راه بازگشتی وجود ندارد، یادآور شد: بزرگان دین و علمای ما بارها بر این موضوع تاکیده داشته اند که انسان هر چه زودتر باید بیدار شود و هدف خود را از زندگی متوجه شود.

آیت الله شعبانی تصریح کرد: بیدار شدن به معنی فهم حقیقت ها و پاسخی به سوال های اساسی ما از کجا آمده ایم؟ در کجا قرار داریم؟ و به کجا خواهیم رفت؟ است.

وی حضور در قبرستان را بهترین درس عبرت برای انسان ها دانست و گفت: اگر می شد از همه کسانی که امروز در بین ما نیستند بپرسیم چه چیزی در آن دنیا به درد شما می خورد مطمئنا همه آنها می گفتند بهترین چیز برای قیامت تقوا است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه تقوا برای هر فردی منحصر به فرد است، یادآور شد: به جز واجبات و در راس آن هم نماز تقوای امروز برای من و شما در درجه اول انجام دادن مسئولیت و توجه به نحوه اجرای درست آن است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مدیران باید بدانند که این مقام فرصتی از جانب خداوند به آن ها است که می توان با آن ابدیت خود را تامین کنند.

کد خبر 4732068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =