دوره آموزشی «اسکان در سوانح» در گناوه برگزار شد

گناوه- دوره آموزشی اسکان در سوانح ویژه مدیران و کارکنان ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سروش گرمسیری نژاد معاون  هماهنگی امور عمرانی فرمانداری گناوه ظهر یکشنبه  در این دوره آموزشی اظهار داشت: با پیشرفت های که در سطوح مختلف جوامع و جهان صورت گرفته و اتفاقاتی که در حوزه خطرپذیری و سایر مولفه های وابسته به آن در جهان در حال اتفاق افتادن است به نوعی قابل پیشگیری یا قابل کاهش است.

وی افزود: در جوامع پیشرفته نیز حتی حوادث پیش بینی نشده و یا غیر مترقبه به صورت های گوناگون مانند سیل یا زلزله و غیره اتفاق می افتد.

گرمسیری نژاد گفت: آنچه امروز بسیار مهم و حائز اهمیت است نحوه مقابله و برخورد با این حوادث و اتفاقات است که در جوامع با آن روبرو هستیم.

معاون هماهنگی امورعمرانی فرمانداری گناوه تصریح کرد: به تبع میزان خطرپذیری که در پهنه بندی های مختلف در کشور ما اتفاق افتاده، کشور ایران را همواره جز کشورهای در معرض خطر سیل و زلزله و یا موارد دیگر قرار داده است و در این مسیر استان بوشهر جز استان هایی بوده که  در معرض خطرهایی مانند سیل ،طغیان رودخانه بوده است.

وی یادآور شد: بر اساس ابلاغ قانون جدید مدیریت بحران توسط مجموعه کلان کشور، این قانون توسط  استاندار محترم در سطح استان ابلاغ و در روزهای پیش این قانون به صورت ستاد پیشگیری جدید به دستگاه های اجرایی و ادارت و نهادهای شهرستان گناوه ابلاغ شد.

گرمسیری نژاد خاطرنشان کرد: در راستای تاکیدات استاندار محترم در برگزاری دوره های آموزشی امروز دوره آموزشی اسکان در سوانح برای مدیران و کارکنان ستاد پیشگیری  شهرستان برگزار شد.

وی عنوان کرد: امید است با برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی این پیشگیری ها علاوه بر سطوح مدیران در تمام سطوح جامعه و در جوامع محلی، دانش آموزی، زنان خانه دار، دانشگاه ها گسترش یافته و با این نگاه که بتوان این دوره ها را به جوامع دانشگاهی و روستایی و غیره بسط داد ، جامعه هدف را به سطحی برسانیم که روزی شاهد این باشیم که برخورد با بحران یا سوانح نه تنها در سطح مدیران که در همه سطوح جامعه بسط یابد.

وی گفت:  حجم  ورود گردشگران بخصوص گردشگران اقتصادی بلاخص در فصلول پیش رو به این شهرستان به نوعی مسئولان را وادار می کند که سطح این آموزش ها را توسعه دهیم.

دکتر عباس مرشدی مدرس دانشگاه ها در زمینه HSE ( ایمنی) و مشاور صنایع استان بوشهر پیرامون این دوره گفت:با توجه به وضعیت اقلیمی استان بوشهر و استقرار استراتژیکی و همچنین وجود پتانسیل های انرژی و تاسیسات صنعتی که شامل بر پنج طرح ملی است قاعدتا می طلبد تا ما نسبت به این موضوع و مهم در مرحله پیشگیری و آمادگی که اجزاء اصلی مدیریت بحران است با برنامه و هدفمند گام برداریم.

وی افزود:به طوری که با توجه به موضوعیت اسکان در سوانح که موضوع تدریس و آموزش است مولفه های پیش از طراحی اسکان جانمایی ها را آمایش تا در مواقع پاسخ بتوانیم به خوبی از حریم ایمنی و امنیت جهت اسکان مردم بهره مند و صیانت کنیم.

مرشدی گفت:لذا اکنون همه ما موظف و موکلف هستیم تا در این راستا به خوبی از اتاق های فکر استفاده و در ارزیابی ها هوشمند و استقرار منطقی و اصولی انجام دهیم.

کد خبر 4732269

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =