تحقیقات و پایان‌نامه‌های مرتبط با حمل و نقل حمایت می شوند

براساس انعقاد تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه علم و صنعت و یک انجمن خیریه در حوزه راهسازی و بهسازی راه‌های کشور، از تحقیقات مرتبط با حمل و نقل در این دانشگاه حمایت می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تفاهم نامه همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران و یک انجمن در حوزه راهسازی و بهسازی راه‌های کشور، هفتم مهرماه ۱۳۹۸ به امضا رسید.

بر اساس این قرارداد، دانشگاه علم و صنعت ایران و یک انجمن خیریه در حوزه راهسازی و بهسازی راه‌های کشور موافقت کردند در زمینه هایی همچون حمایت از تحقیقات و پایان نامه های کاربردی مرتبط با حوزه حمل و نقل، مشارکت در انجام مطالعات و تحلیل عوامل موثر در بهبود روشهای کاهش اثرات و خسارات ناشی از سوانح رانندگی و مدیریت مطالبات اجتماعی، آموزش های عمومی، تهیه و انتشار محتوای مرتبط با ایمنی حمل و نقل در فضای مجازی؛ در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و با همکاری دستگاههای ذیربط همکاری نمایند.

در ادامه نشست، افشین شریعت (معاون اجتماعی و فرهنگی و رئیس مرکز تحقیقات ایمنی کاربردی دانشگاه) با تاکید بر لزوم حمایت از تحقیقات کاربردی، گفت: برخی از مدیران و تصمیم سازان کشور با مقوله ایمنی آشنایی زیادی ندارند و این دانشجویان هستند که مدیران فردای کشور خواهند بود؛ لذا لازم است این دانش در دانشجویان و تصمیم سازان آینده کشور ایجاد شود و امیدواریم نگاه همکاری دانشگاه با انجمن، کاربردی، اجرایی و عملیاتی باشد.

جبار علی ذاکری، رییس دانشگاه، با تاکید بر اهمیت بحث ایمنی در کشور، تصریح کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران در حوزه حمل و نقل، از جایگاه خوبی در بین دانشگاههای دیگر برخوردار است و به گونه ای موفق در این زمینه عمل کرده که رتبه ۱۰۰ تا ۱۵۰ جهان را داراست و ما امیدواریم در بلند مدت بتوانیم در حوزه حمل و نقل، ساختار جدیدی برای کشور بسازیم که در فعالیت های حمل و نقلی تاثیرگذار باشد.

وی گفت: از هم افزایی با کمک نخبگان، اساتید و دانشجویان که سرمایه های دانشگاه هستند استقبال می کنیم و امیدواریم این تفاهم نامه شروع خوبی باشد برای سوق دادن فعالیت های پژوهشی به موارد کاربردی.

رییس دانشگاه با اشاره به راه اندازی دو مرکز کارآفرینی در دانشگاه، گفت: راهبرد دانشگاه علم و صنعت ایران در خصوص دانش آموختگان، شکل دهی مراکز کارآفرینی است که امیدواریم سومین آن را بتوانیم در هفته پژوهش راه اندازی کنیم و می خواهیم دانشجو را با نگاه کارآفرینی پرورش دهیم تا علاوه بر اشتغال خود، برای دیگران نیز تولید شغل کند.

ذاکری افزود: یکی از مباحث جدی ما، «مرکز نوآوری حمل و نقل هوشمند» به منظور پرورش استعدادها، دریافت ایده های نو و عملیاتی کردن چند ایده است که در این خصوص با سرمایه گذار توافق کرده ایم در طبقه فوقانی دانشکده مهندسی راه آهن راه اندازی شود.

رییس دانشگاه در پایان ابراز امیدواری کرد در کارهای مشترک در حوزه ایمنی نیز بتوان از ظرفیت بین المللی و توانمندی دیگر حوزه ها نیز استفاده کرد.

کد خبر 4732810

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =