برگزاری مراسم اعطای نشان ملی و نشان افتخار در چین

روز یکشنبه هفته جاری مراسم اعطای نشان ملی، نشان دوستی و نشان افتخار به نفرات برگزیده در پکن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو بین المللی چین، روز یکشنبه ۲۹ سپتامبر (۷ مهر)، مراسم اعطای نشان ملی، نشان دوستی و نشان افتخار به نفرات برگزیده در پکن برگزار شد.

«شی جین پینگ» دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رییس جمهوری و رییس کمیته نظامی مرکزی چین در این مراسم نشان های ملی، افتخار و دوستی را به ۴۲ شخصیت برجسته اعطا کرد. وی این شخصیت ها را وفادار، سختکوش و درستکار خواند و اعطای نشان افتخار ملی به آنان را به عنوان راهی برای شناخت عمومی مردم چین از قهرمانان خود و تقدیر از روحیه ملی چین دانست.

شی جین پینگ طی سخنرانی در این مراسم ضمن ادای احترام به برندگان این نشان ها خاطرنشان کرد: برندگان نشان های ملی و افتخار، نمایندگان برجسته هزاران نفر از مردم چین هستند که در انجام امور حزب و مردم سهم شایانی داشته‎اند. شی جین پینگ گفت: آنها از خود روحیه وفاداری، سختکوشی و درستکاری نشان داده اند ما نیز امروز با برگزاری عالی ترین تشریفات از این قهرمانان ستایش می کنیم تا صفات برجسته آنها در میان مردم سراسر کشور شکوفا شود.

شی جین پینگ همچنین خاطرنشان کرد: امروز دوستان قدیمی و خوبی که از چین حمایت کرده و به مردم چین کمک کرده اند نیز مورد ستایش قرار گرفته اند. ما صادقانه از آنها به خاطر سهمی که در تحقق توسعه چین داشته اند تشکر می‌کنیم. مردم چین مایلند همراه با مردم جهان برای ایجاد جامعه بشری با منافع مشترک و زیباتر کردن کره زمین تلاش کنند.

«هوانگ شو هوا» برنده نشان ملی و طراح نسل اول زیردریایی های هسته ای چین که با بیش از ۶۰ سال کار و تلاش، سهم بزرگی در طراحی و تولید زیردریایی هسته ای چین داشته است گفت: من و همکارانم متعلق به میهن هستیم و با ورود به عصر جدید، ما برای تحقق رویای چین مبنی بر رستاخیز بزرگ ملت چین تلاش خواهیم کرد.

پایگاه رادیو و تلویزیون مرکزی چین درباره این مراسم نوشت: شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین در این مراسم نشان های یاد شده را به ۴۲ شخصیت برجسته اعطا کرد. وی این شخصیت ها را وفادار، سختکوش و درستکار خواند و اعطای نشان افتخار ملی به آنها را به عنوان راهی برای شناخت عمومی مردم چین از قهرمانان خود و تقدیر از روحیه ملی چین دانست.

کد خبر 4732860

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =