اولین جشنواره الگوهای برتر تدریس زبان فارسی برگزار می‌شود

دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری بنیاد سعدی نخستین جشنواره الگوهای برتر تدریس در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر،  دانشگاه علامه طباطبایی با همکاری بنیاد سعدی نخستین جشنواره الگوهای برتر تدریس را با هدف ارتقاء سطح مهارت مدرسین و همچنین فراهم آوردن زمینه‌های افزایش توانمندی‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای مدرسین مراکز آزفا (آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان) برگزار می کند.

 با برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان، فرصتی فراهم می‌شود تا مدرسان با تجربه بتوانند به اشاعه دستاوردها و یافته‌های تجربی خود در زمینه تدریس زبان و ادبیات فارسی به خارجیان بپردازند و از طرفی مدرسان تازه‌کار موقعیت‌های مناسبی را برای بازآموزی و کسب تجارب جدید پیدا کنند.

 جشنواره الگوهای برتر تدریس در آزفا، در سه بخش «تجارب زیسته تدریس، الگوهای عملی تدریس، مقالات کاربردی» برگزار خواهد شد.

از اهداف این جشنواره می‌توان به زمینه سازی برای ایجاد تعامل بین مدرسین مراکز آزفا در خصوص شیوه‌های موفق تدریس در آزفا،  آشنایی مدرسین مراکز آزفا با تجارب آموزشی به کار گرفته شده در مراکز مختلف،  فراهم آوردن زمینه‌های افزایش توانمندی‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای مدرسین مراکز آزفا،  شناسایی و کاربست یافته‌های نوین در آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان،  زمینه‌سازی برای رقابت‌ سازنده و علمی ‌بین مدرسین مراکز آزفا،  زمینه‌سازی برای به‌کارگیری هوشمندانه از فناوری‌های نوین در تدریس اشاره کرد.

بنابراین اعلام گزارش، متقاضیان می‌توانند آثار خود را از یکم آبان تا یکم دی ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره، واقع در بلوار کشاور خیابان فلسطین جنوبی، خیابان ایتالیا، پلاک ۴۸، مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه علامه طباطبائی، کد پستی: ۱۴۱۶۶۵۳۱۸۱ تلفن تماس:۸۸۹۶۲۳۱۵ ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس http://yon.ir/L۶P۶H  مراجعه نمایند.  

داوری اولیه این جشنواره ۱ تا ۳۰ بهمن ماه سال جاری و همچنین اختتامیه و مرحله نهایی جشنواره، هفته اول اسفند ماه سال جاری خواهد بود.

کد خبر 4732939

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =