برنامه اجرایی فعالیت های سازمان اموال تملیکی تدوین شد

قائم مقام سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی از تدوین برنامه مدون اجرایی به همراه آسیب شناسی اقدامات و فعالیت های سازمان اموال تملیکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان اموال تملیکی، محمد علی افتخاری با اشاره به پیچیدگی امور سازمان تملیکی و انباشت مسائل و چالش های گذشته، اظهار داشت: با تدوین برنامه مدون اجرایی و گزارش آسیب شناسی اقدامات و فعالیت ها، فرمان تحول جهت تحقق اهداف و ماموریت های سازمانی را صادر شده است.

افتخاری افزود: بی شک ایجاد تحول سازمانی از پیاده سازی نگرش مثبت و نوین نسبت به تمامی جوانب کاری شکل گرفته و هر شخص حقیقی یا واحد حقوقی در جایگاه خود به اندازه حیطه مسئولیت خویش در انجام این مهم اثر گذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در زمره شرکت های دولتی با ماموریت های مهم حاکمیتی است ادامه داد: توجه مستمر به موضوع بهره وری، اثر بخشی و عزیمت به سوی اداره موثرتر یک بنگاه اقتصادی بزرگ از جمله اقداماتی است که می توان از آن به عنوان یک ظرفیت مناسب در جهت اجرای صحیح فعالیت ها، وظایف و دستیابی به اهداف سازمانی بهره مند شد. 

عضو هیات مدیره سازمان اموال تملیکی تصریح کرد: از جمله اقدامات اولیه برای اصلاح و تحول هر سازمان، آسیب شناسی اقدامات در جهت رفع نواقص و مشکلات پیش رو در تمامی ابعاد و حوزه های کاری است؛ که بدین منظور در آغاز راه ماموریت سازمانی، با انتشار دو مجموعه شامل گزارش آسیب شناسی سازمانی و طرح اولیه از برنامه و فعالیت های لازم الا جرا در سازمان اموال تملیکی در جهت ایجاد تحول مثبت و سازنده، نگارش و ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در مجموعه نگارش شده آسیب شناسی سازمانی به مواردی شامل چالش های اصلی پیش روی سازمان با رویگرد سنجش ضریب اهمیت آن ها، تحلیل ضریب اهمیت هریک از چالش ها از دیدگاه معاونین و مسئو لین ستادی و واحدهای استانی و  آسیب شناسی سازمانی به تفکیک حوزه های فعالیت سازمان و همچنین در مجموعه نگارش شده برنامه ها و فعالیت های لازم الاجرا به مواردی همچون محورهای اساسی و حائز اهمیت در مدیریت سازمانی، چشم انداز کلی برنامه اجرایی سازمان با رویکرد سنجش ضریب اهمیت آن ها، تحلیل  نتایج سنجش اهمیت فرصت های  سازمان از دیدگاه معاونین و مسئولین مرکز و واحد های استانی، شرح برنامه اجرایی میان مدت سازمانی و معرفی کمیته و واحد های جدید در سازمان اشاره شده است.

قائم مقام سازمان اموال تملیکی گفت: تمامی برنامه ها و راهکارهای عنوان شده در این دو مجموعه به عنوان زیر ساخت های اولیه در جهت بهبود وضعیت فعلی و فراهم نمودن بسترهای مناسب برای اهداف کلان و مهم تر با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های سازمانی، افزایش بازدهی کاری و تسریع و تسهیل در فرآیند دستیابی به اهداف سازمانی جمع آوری و نگارش شده است.

وی یادآور شد: کارگروه های ۸ گانه شورای راهبری امور اجرایی و رفاهی که چندی پیش تشکیل شده بود با ابلاغ برنامه مدون اجرایی آغاز به کار کردند.

کد خبر 4733003

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =