فارس کمترین اثار مکتوب مهندسی رزمی را دارد

شیراز_ مدیر کل حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس فارس گفت:کمترین اثر مکتوب مهندسی رزمی در جنگ مربوط به استان فارس است و این تاریخ شفاهی باید مکتوب و در اختیار نسل بعدی نیز قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ سعید کوشکی دوشنبه در همایش مهندسی رزمی جهادی بیان کرد: امروز چهار جاهد در جامعه لازم است  نخست جهاد خدمت رسانی ، جهاد امر به معروف ، جهاد اقتصادی و جهاد علمی است

وی بیان کرد: جهادگرانی که درزمان جنگ در  جبهه ها حضور داشتند در زمان مرخصی نیز به روستا ها رفته و در این جبهه نیز با فقر و بی سوادی جنگیدند.

کوشکی تصریح کرد:طی ۳۰۰ سال اخیر و تنها به علت بی کفایتی حاکمانی که در ایران بوده اند اراضی بسیار زیادی از ایران جدا شد  اما پس از انقلاب و با رشادت جهادگران انقلاب این روند متوقف شد.

وی با اشاره بر پایداری ملت ایران بر ارزش های انقلابی خود تصریح کرد: پس از انقلاب افراد بسیار زیادی در کشور های اروپایی پس از مطالعه و آگاهی از اسلام مسلمان شده اند و پایمردی ملت ایران در برابر استکبار جهانی باعث شده تا انقلاب اسلامی ایران در جهان گسترش یابد.

کوشکی معتقد است: حمایت و اجرای دستورات مقام معظم رهبری ، بصیرت افزایی در میان مردم و توسعه فرهنگ جهاد در جامعه سه رکن پیروزی نظام جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی است.

او در خصوص نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی گفت: یکی از اصلی ترین نقش هایی که در جامعه اسلامی وجود دارد نقشی است که مردم بر عهده دارند و اگر همراهی و حمایت مردم نبود انقلاب امکان دسترسی به اهدافش را نداشت .

کد خبر 4733192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =