طرح افزایش عملکرد گندم در اراضی دیم استان قزوین اجرا می شود

قزوین- معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طرح افزایش عملکرد گندم در اراضی دیم در استان قزوین اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید اسماعیلی در جلسه طرح افزایش عملکرد گندم و بهره وری نظام های گندم بنیان که با حضور مدیران و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها در جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد اظهارداشت: این طرح هم اکنون بصورت پایلوت در سطح ۱۰ هکتار در روستای چاه برف از توابع شهرستان آوج در حال اجراست.

وی بیان کرد: این طرح مهم هم اینک در سطح کشور در محدوده 4 استان اجرا می شود که قزوین نیز به دلیل جایگاه کشاورزی که دارد برای اجرا انتخاب شده است.

اسماعیلی بیان کرد: موفقیت ها و دستاوردهای این طرح در سال اول قابل توجه است و امیدواریم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهارداشت: این طرح در استان قزوینبعنوان طرح اولویت دار  در حال اجراست و در مدت 5 سال عملیاتی می شود و و تا پایان اجرای طرح ۵۰ درصد اراضی دیم استان قرار است زمینه افزایش ۲۵ درصدی محصول را به دنبال داشته باشد.

اسماعیلی افزود: کشاورزی حفاظتی و کشت مستقیم  و استفاده از بذر مناسب از جمله مسائلی است که در این طرح مورد توجه قرار دارد.

اسماعیلی یادآورشد: این طرح با نظارت و هدایت کارشناسان و مشارکت گسترده کشاورزان انجام می شود و با هم افزایی،  همفکری و همکاری دستگاهها بویژه بخش در اجرا و تحقیقات می توان طرح را با موفقیت عملیاتی کرد.

به گفته اسماعیلی، تقویم زمانی برای اجرا و هچنین آموزش کشاورزان را تهیه کرده ایم و در راستای مخاطب شناسی از ظرفیت کشاورزانی پیشرو هم استفاده خواهیم کرد.  

کد خبر 4733211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =